Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

TdS: V špurte opäť triumf Kazacha Poltoranina

Výsledky 6. etapy seriálu Tour de Ski v behu na lyžiach mužov, ktorou boli preteky na 15 km klasickou technikou s hromadným štartom
VAL DO FIEMME 5. januára (SITA) - Víťazom 6. etapy prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach mužov Tour de Ski, ktorou bol beh na 15 km klasickou technikou s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme, sa stal Kazach Alexej Poltoranin. V strhujúcom špurte tesne zdolal Lena Valjasa z Nórska, tretí skončil Kanaďan Alex Harvey. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Súperi sa od začiatku pozorne strážili, pokusy o úniky boli iba platonické. Napriek tomu, že na členitej trati bolo niekoľko tiahlych stúpaní a technicky náročné zjazdy, peletón sa netrhal. Rozhodovalo sa až v špurte veľkej skupiny pretekárov, v ktorej boli prakticky všetci favoriti. V nej ukázal najviac síl a prehľadu Poltoranin, ktorý tak po piatkovom triumfe v pretekoch s intervalovým štartom dosiahol už svoje druhé prvenstvo v rade. Strieborný Valjas zaostal iba o jedinú desatinu sekundy, Harvey bol o štyri desatiny pomalší. Pre domácich fanúšikov bolo príjemným prekvapením štvrté miesto nestarnúceho Giorgia di Centu (roč. nar. 1972), ktorému ušlo pódium pre medailistov o tri desatiny sekundy. O umiestnení niektorých pretekárov rozhodovali arbitri až na základe rozboru cieľových fotografií. Prvých šesť v cieli sa zmestilo do deviatich desatín sekundy, víťaza od posledného bodujúceho na 30. mieste delilo iba 35 sekúnd.

Výsledky - 6. etapa:

1. Alexej Poltoranin (Kaz.) 39:01,5 min, 2. Len Valjas (Nór.) +0,1 s, 3. Alex Harvey (Kan.) +0,4, 4. Giorgio di Centa (Tal.) +0,7, 5. Tobias Angerer (Nem.) +0,9, 6. Alexander Legkov (Rus.) +0,9