TdS: V klasike nečakaný triumf Kazacha Poltoranina

Výsledky piatkovej 5. etapy seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski - beh mužov na 5 km klasickou technikou s intervalovým štartom v talianskom Toblachu
TOBLACH 4. januára (SITA) - Nečakaným víťazom piatkovej 5. etapy seriálu pretekov v behu na lyžiach mužov Tour de Ski (TdS), ktorou bol beh klasickou technikou s intervalovým štartom v talianskom Toblachu, sa stal Alexej Poltoranin v drese Kazachstanu. Druhý skončil líder celkovej klasifikácie TdS Nór Petter Northug, bronz si vybojoval obhajca minuloročného celkového triumfu na tomto prestížnom seriáli Dario Cologna zo Švajčiarska. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Dvadsaťpäťročný Poltoranin sa na TdS tešil z etapového triumfu po prvý raz v kariére. Mal famóznu druhú polovicu trate, kde súperom doslova uletel. Na okruh s dĺžkou 5239 m a celkovým prevýšením 168 m potreboval 12:37,9 min. Strieborný Northug zaostal o rovných 8 sekúnd, Cologna bol o ďalšie dve desatiny sekundy pomalší.
Petter Northug si upevnil svoju pozíciu lídra priebežného poradia v TdS a vedie aj v celkovej klasifikácii SP.

Výsledky - 5. etapa:

1. Alexej Poltoranin (Kaz.) 12:37,9 min, 2. Petter Northug (Nór.) +8,0 s, 3. Dario Cologna (Švaj.) +8,2, 4. Dmitrij Japarov (Rus.) +13,7, 5. Alexander Legkov (Rus.) +15,7, 6. Calle Halfvarsson (Švéd.) +16,1

Poradie v Tour de Ski po 5. etape: 1. Petter Northug (Nór.) 2:19:20,9 h, 2. Dario Cologna (Švaj.) +16,1 s, 3. Alexander Legkov (Rus.) +23,4, 4. Maxim Vylegžanin (Rus.) +42,0, 5. Lukáš Bauer (ČR) +2:02,1, 6. Alexej Poltoranin (Kaz.) +2:03,1