Slovenskí kajakári trénujú na bežkách v Ramsau

Slovenskí kajakári trénujú na bežkách v Ramsau
Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike sú na sústredení v rakúskom Ramsau
RAMSAU 13. januára - Slovenskí rýchlostní kanoisti sa pripravujú na sezónu 2013 v rakúskom stredisku Ramsau. V stredisku, ktoré je okrem zjazdového, zasľúbené aj bežeckému lyžovaniu. A práve tento šport sa na desať dní stal hlavnou náplňou ich tréningov.

Program sústredenia sa pod vedením trénerov Filipa Petrlu a Petra Likéra začal napĺňať 7. januára. Plánovaný návrat na Slovensko je 17. januára. V Rakúsku sa pripravujú Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou, kompletná zostava olympijskej K4 - Erik Vlček, Juraj Tarr, Peter Gelle a Martin Jankovec a ďalším do partie je Viktor Demin, člen úspešnej K4 do 23 rokov, ktorá získala na júlových ME v portugalskom Montemore bronzovú medailu. "Nepríjemná správa je, že Martina Kohlová musela odcestovať so zlomenou rukou. Deň pred Silvestrom spadla a výsledkom bola zlomená záprstná kosť na pravej ruke," referoval z Ramsau tréner Filip Petrla. "Podľa lekárov bude, našťastie, všetko v poriadku. Martina má mať tri týždne na ruke sadru, to znamená ešte zopár dní. Snáď sa bude všetko dobre hojiť. Napriek hendikepu trénuje, akurát jednu paličku mohla odložiť do kúta, pretože 'bežkuje' len s jednou. Popri tom sa venuje kondičke, behu a ľahkému posilňovaniu," doplnil Petrla.

V rámci sústredenia v Ramsau sa kompletná zostava kajakárov (bez účasti Martiny Kohlovej) zúčastnila na miestnom trojdňovom populárnom festivale bežeckého lyžovania - 4. Tour de Ramsau & 13. Dachstein Volkslanglauf. Členovia slovenského tímu štartovali v sobotu v disciplíne 25 km voľnou technikou. Aktuálne najlepšiu formu preukázal Martin Jankovec, ktorý skončil na 102. mieste. Tesne za ním sa umiestnili tréner Filip Petrla (116. pozícia) a Peter Gelle (122. priečka). Všetci slovenskí rýchlostní kanoisti sa v spoločnosti približne 300 bežcov na lyžiach zmestili vo výsledkovej listine do stredu štartového poľa. "Umiestnenie, samozrejme, nebolo absolútne podstatné. Všetci boli spokojní, prišli v poriadku do cieľa a užili si to. To bolo najdôležitejšie," povedal Filip Petrla.

13.1.2013   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   SITA   /    Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Ďalšie články