Skibusy na Horehroní poslúžia bežkárom

Skibusy na Horehroní poslúžia bežkárom
Horehronský lyžiarsky autobus bude počas celého dňa premávať medzi Breznom, tromi lyžiarskymi strediskami a bežkárskymi traťami
BANSKÁ BYSTRICA 20. decembra - V regióne Horehronie budú tohtoročné zimné skibusy prepájať lyžiarske strediská aj bežkárskej regióny. Vo štvrtok 26. decembra sa opäť na cesty vydá zimný skibus aj pre bežkárov. Ako informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie Petra Rizdoňová Hlásniková, turistov, ktorí nastúpia na skibus tejto zimnej sezóny, čaká pár pozitívnych zmien. Prvou zmenou je, že skibus vyráža priamo z mesta o 7:45 zo zástavky Brezno – Mazorníkovo a lyžiari či bežkári priamo z mesta tak majú možnosť dostať sa na svah medzi prvými. V januári pribudne aj novinka, ktorou bude skibus prepájajúci maďarský Šalgotarján s východnou časťou Horehronia.

„Ďalšou pozitívnou zmenou je, že skibus bude počas celého dňa premávať medzi lyžiarskymi traťami a ubytovacími zariadeniami, čo poskytne turistom väčší komfort nakoľko majú turisti viac možností počas dňa. Lyžiari majú možnosť počas dňa využiť skibus na prepravu napríklad medzi viacerými strediskami, alebo skombinovať lyžovačku v lyžiarskom stredisku s bežkovaním na Táľoch či Pohanskom,“ uviedla výkonná riaditeľka.
Skibus sa počas dňa otočí trikrát medzi mestom Brezno, tromi lyžiarskymi strediskami Mýto Ski & Bike, Ski Tále a Jasná a bežkárskymi traťami na Pohanskom. Turisti teda majú na výber z troch časov počas dňa, kedy sa môžu vydať na lyžiarske svahy či bežkárske trate a rovnako majú tri možnosti, kedy sa zo svahov budú vracať na ubytovacie zariadenia. Lyžiarsky autobus bude počas celej zimnej sezóny premávať denne počas zimných a jarných prázdnin a počas víkendov od 26. decembra do 15. marca budúceho roka.

Štvrtého januára začína v novom roku svoju činnosť aj novinka tejto sezóny. Je ňou skibus prepájajúci maďarský Šalgotarján s východnou časťou Horehronia. Lyžiari sa tak môžu prepraviť zo Šalgotarjánu, cez Lučenec až do lyžiarskeho strediska Ski Telgárt. Jednou z noviniek v tejto oblasti je bežkársky okruh pod Chmarošským viaduktom alebo trasa z Telgártu na Šumiac so zastávkou pri Chamkovej stodole. Skibus bude premávať počas víkendov až do polovice marca, pričom jeho platný grafikon nájdu záujemcovia na stránke.
20.12.2019   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články