Poľské víťazstvá v šprintoch, Klementová finišovala druhá a Koristek tretí

Tatranský pohár - Štrbské Pleso - výsledky - nedeľa
ŠTRBSKÉ PLESO 16. decembra - Druhý súťažný deň Tatranského pohára, ktorý je zároveň prvým kolom Kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup a prvým kolom Slovenského pohára v behu na lyžiach, patril šprintom. V mužskej kategórii triumfoval Poliak Pawel Klisz, tesne za ním skončil jeho krajan Jan Antolec a tretiu priečku obsadil slovenský reprezentant Ján Koristek. Do elitnej desiatky sa vošli z domácich zástupcov ešte Ján Mikuš na siedmej pozícii a desiaty Andrej Segeč.

Medzi ženami kraľovala Poľka Eliza Rucková, ktorá nadviazala na sobotňajšie druhé miesto z pretekov na 7,5 km klasickou technikou s intervalovým štartom. Na strieborný stupienok vystúpila Slovenka Barbora Klementová, ktorá pokorila ďalšiu Poľku Weroniku Kaletovú. Zaujímavosťou je, že v najlepšej desiatke šprintu žien mali Poliaci až osemnásobné zastúpenie.

Tatranský pohár - Štrbské Pleso - výsledky - nedeľa:


MUŽI šprint voľnou technikou (1,6 km): 1. Jan Antolec, 2. Pawel Klisz (obaja Poľ.), 3. Ján Koristek (SR), ... 7. Ján Mikuš, ..., 10 Andrej Segeč (obaja SR) ŽENY šprint voľnou technikou (1,4 km): 1. Eliza Rucková (Poľ.), 2. Barbora Klementová (SR), 3. Weronika Kaletová (Poľ.)

Ďalšie články