Na MSJ do Nemecka odcestovalo sedem mladých Slovákov

Na MSJ do Nemecka odcestovalo sedem mladých Slovákov
Vedúci výpravy Michal Malák: "Poteší nás každý výsledok v prvej polovici štartového poľa"
BRATISLAVA 26. februára - Na majstrovstvách sveta juniorov v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberwiesenthale (28. 2. - 8. 3.) bude mať Slovensko zastúpenie iba v behu na lyžiach. Pod vedením trénerov Jána Valušku a Stanislava Holienčíka do Nemecka odcestovali Kristína Sivoková, Mária Danielová, Timea Mazúrová, Barbora Horniaková a Paulína Chudíková, z chlapcov Denis Tilesch a Andrej Renda.
Na šampionáte by mali mladí Slováci štartovať v šiestich individuálnych disciplínach - dievčatá v šprinte voľnou technikou, 5 km klasicky a 15 km voľne s hromadným štartom, chlapci okrem šprintu aj 10 km klasicky a 30 km voľne s hromadným štartom. Juniorky SR absolvujú aj štafetu na 4x3,3 km - prvé dva úseky klasickou technikou a druhé dva voľnou technikou.

"Päť zo siedmich účastníkov MSJ v behu na lyžiach je z tímu NLC Nordic, čo nás veľmi teší. Na majstrovstvá sveta však celkovo cestuje veľmi mladý kolektív, štyria naši reprezentanti patria vekom len medzi starších dorastencov. Aj z tohto dôvodu nás poteší každý výsledok v prvej polovici štartového poľa, čo by bol aj výrazný výkonnostný posun oproti minulým juniorským šampionátom. Osobitne máme radosť, že sa nám po desiatich rokoch podarilo na svetový juniorský šampionát opäť postaviť ženskú štafetu. Uvidíme, ako sa s touto výzvou popasujú naše dievčatá,“ povedal vedúci slovenskej výpravy Michal Malák.

26.2.2020   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Facebook/ SLA - Slovak Ski Association

Ďalšie články