MSJ: V behu na lyžiach tituly do USA a Nórska, Slováci až v druhej polovici výsledkových listín

Majstrovstvá sveta juniorov v klasickom lyžovaní - Oberwiesenthal (Nem.)
BRATISLAVA 2. marca - V pondelkových súťažiach na majstrovstvách sveta juniorov v klasických lyžiarskych disciplínach sa Slovákom nedarilo. Reprezentanti spod Tatier štartujú v nemeckom stredisku Oberwiesenthal iba v behu na lyžiach. V súťaži juniorov na 10 km klasickou technikou obsadil Andrej Renda 54. miesto a Denis Tilesch 83. priečku, v cieli klasifikovali 97 pretekárov. Zlato si vyjazdil Američan Gus Schumacher.

Medzi juniorkami na 5 km klasickou technikou bola spomedzi kvarteta Sloveniek najlepšia Kristína Sivoková na 63. pozícii. Mária Danilová obsadila 65. pozíciu, Timea Mazurová 79. miesto a Paulína Chudíková 81. stupienok. Zlato medzi 87 pretekárkami v cieli získala Nórka Helene Fossesholmová s náskokom takmer šestnástich sekúnd pred domácou Nemkou Lisou Lohmannovou.

Majstrovstvá sveta juniorov v klasickom lyžovaní - Oberwiesenthal (Nem.) - beh na lyžiach:

Juniori - 10 km klasickou technikou: 1. Gus Schumacher (USA) 26:31,7 min, 2. Friedrich Moch (Nem.) +4,5 s, 3. Davide Graz (Tal.) +6,7, ... 54. Andrej Renda +3:09,0 min, 83. Denis Tilesch (obaja SR) 5:37,7

Juniorky - 5 km klasickou technikou: 1. Helene Fossesholmová (Nór.) 13:49,1 min, 2. Lisa Lohmannová (Nem.) +15,7, 3. Izabela Marciszová (Poľ.) +28,1, ... 63. Kristína Sivoková +2:27,7 min, 65. Mária Danielová +2:31,9, 79. Timea Mazurová +3:39,2, 81. Paulína Chudíková (všetky SR) +4:09,9