MSJ a U23: Tituly v šprinte do Talianska a Ruska

Výsledky šprintu klasickou technikou v behu na lyžiach mužov a žien do 23 rokov na MS tejto vekovej kategórie v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci
LIBEREC 22. januára (SITA) - Tituly majstrov sveta v šprinte klasickou technikou v behu na lyžiach mužov a žien do 23 rokov na MS tejto vekovej kategórie v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci si vybojovali Talian Federico Pellegrino a Ruska Jelena Sobolievová. Slovensko malo zastúpenie iba v kategórii mužov, obaja reprezentanti neprešli kvalifikačným sitom. Dávid Brünn obsadil 58. a Martin Kapšo 62. miesto. Do hlavnej súťaže postupovalo po tridsať najrýchlejších v kvalifikácii oboch kategórií.

V kategórii mužov potvrdil 22-ročný Pellegrino svoju pozíciu favorita. V šprinte patrí do širšej svetovej špičky aj medzi seniormi. Už na MS 2011 v nórskom Osle sa dostal do semifinále, vie, ako chutí medaila z pretekov Svetového pohára. Medzi ženami sa víťazstvo 21-ročnej Sobolievovej nečakalo. Hlavnou kandidátkou na zlato bola Nemka Hanna Kolbová, tá sa však musela uspokojiť iba s bronzom.

Výsledky - šprint klasickou technikou:

MUŽI: 1. Federico Pellegrino (Tal.), 2. Juho Mikkonen (Fín.), 3. Jevgenij Belov (Rus.), ... nepostúpili do finále 58. Dávid Brünn, 62. Martin Kapšo (obaja SR)

ŽENY: 1. Jelena Sobolievová (Rus.), 2. Sandra Ringwaldová, 3. Hanna Kolbová (obe Nem.), ... Slovensko nemalo zastúpenie