MSJ a U23: Prvé tituly do Nemecka a Švédska

Výsledky pretekov v šprinte klasickou technikou juniorov na MS tejto vekovej kategórie v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci
LIBEREC 21. januára (SITA) - Úvodné tituly na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci si v bežeckých disciplínach vybojovali v šprinte klasickou technikou v juniorskej vekovej kategórii Nemec Lennart Metz a Švédka Stina Nilssonová. Slováci do bojov o medaily nezasiahli. Medzi chlapcami Andrej Segeč obsadil v kvalifikácii 48. miesto, Miroslav Šulek bol päťdesiaty piaty a v kategórii dievčat sa Barbora Klementová zaradila vo výsledkovej listine na 49. priečku. Do hlavnej fázy pretekov postupovalo prvých tridsať v oboch kategóriách.

Výsledky - šprint klasickou technikou:

JUNIORI: 1. Lennart Metz (Nem.), 2. Vadim Koroľov (Rus.), 3. Björn Vidar Suhr (Nór.), ... nepostúpili do finále 48. Andrej Segeč, 55. Miroslav Šulek (obaja SR)
JUNIORKY: 1. Stina Nilssonová (Švéd.), 2. Victoria Carlová (Nem.), 3. Jevgenia Oščepková (Rus.), ... nepostúpila do finále 49. Barbora Klementová (SR)

21.1.2013 / Bleskovky - beh na lyžiach / Autor: Rene Valent