Johaugová má už 17 víťazstiev v tejto sezóne a blíži sa k vlastnému rekordu

Absolútnym nórskom triumfom sa skončili preteky žien na 34 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Merakeri.
BRATISLAVA 20. februára -Zvíťazila Therese Johaugová s náskokom štyroch sekúnd pred Ingvild Flugstad Östbergovou a 1:21,6 min pred Heidi Wengovou. Preteky boli štvrtým zo šiestich dielov severskej Ski Tour 2020. Slovensko nemalo zastúpenie.

Tridsaťjedenročná Johaugová naďalej usilovne zbiera víťazstvá v tejto sezóne Svetového pohára. Momentálne ich má na konte sedemnásť a už len dvoje víťazné preteky jej chýbajú k vyrovnaniu absolútneho rekordu devätnástich triumfov v jednej sezóne. Johaugová je spoludržiteľkou rekordu zo sezóny 2015/2016, jej krajanka Marit Björgenová vyhrala devätnásť pretekov v jednej sezóne ešte o štyri roky skôr. Po 27 zo 40 pretekov má Johaugová na čele Svetového pohára už 1890 bodov a náskok 687 bodov pred krajankou Wengovou. Tretia priečka patrí Ruske Natalii Nepriajevovej s 1260 bodmi.

Aj medzi mužmi na 34 km voľne v Merakeri kraľoval líder Svetového pohára. Rus Alexander Boľšunov suverénne vyhral s náskokom 51,7 s pred hlavným nórskym rivalom Joahnnesom Hösflotom Klaebom. O ďalšiu stotinku sekundy bol tretí Klaebov krajan Emil Iversen. Suverén sezóny Boľšunov už má celkovo 1810 bodov, druhý Klaebo zaostáva o 486 bodov. Tretí je ďalší Nór Sjur Röthe s 1024 bodmi. Do konca sezóny zostáva rovnako ako ženám odjazdiť 13 pretekov.

Ďalšie články