Dopingový hriešnik Dürr si posedí 15 mesiacov, hrozilo mu až 5 rokov za mrežami

Súčasťou súdneho rozhodnutia je aj prepadnutie majetku vo výške 52 000 eur, ktorý odsúdený získal z trestnej činnosti.
BRATISLAVA 28. januára - Johannes Dürr už spoznal verdikt súdu za svoje dopingové prečiny a komerčné športové podvody. Niekdajší rakúsky reprezentant v behu na lyžiach si posedí 15 mesiacov za mrežami, pôvodne mu hrozil až 5-ročný trest. Vinným ho uznal okresný súd v Innsbrucku. Informuje o tom portál laola1.at.

Spolu s 32-ročným Dürrom odsúdili aj bývalého trénera rakúskych bežcov na lyžiach Gerald Heigla, v "chládku" si posedí 12 mesiacov. Prokurátor obvinil Dürra z praktizovania krvného dopingu, ale tiež z toho, že zakázané látky posúval iným športovcom. Súd tento posledný argument považoval iba za čiastočne preukázaný. Niekdajší rakúsky reprezentant priznal, že bral rastové hormóny od medicínskeho špecialistu Marka S., ale odmietol, aby na to navádzal tímových kolegov Maxa Haukeho a Dominika Baldaufa.

V súvislosti s rozsudkom musí Dürr zaplatiť pokutu 720 eur a Heigl 3120 eur. Súčasťou súdneho rozhodnutia je aj prepadnutie majetku vo výške 52 000 eur, ktorý odsúdený získal z trestnej činnosti. Túto sumu musí podstúpiť spolkovej vláde.

Johannes Dürr je bronzový z pretekov štafiet na juniorských majstrovstvách sveta v talianskom Tarvisiu v roku 2007. Vo Svetovom pohári sa v individuálnych pretekoch dostal dvakrát na ôsme miesto. Na ZOH 2014 v ruskom Soči bol pôvodne ôsmy v skiatone, ale neskôr mu zistili krvný doping EPO a výsledky dosiahnuté v Soči mu anulovali.

Ďalšie články