Záverečné preteky sezóny pre Nóra J. T. Böa a Švédku H. Öbergovú

V nedeľu sa skončila aktuálna sezóna Svetového pohára aj v biatlone, preteky s hromadným štartom v nórskom Osle-Holmenkollene ovládli domáci Johannes Thingnes Bö medzi mužmi a Švédka Hanna Öbergová. J. T. Bö triumfoval napriek dvom chybám na strelnici, na ďalšie priečky odsunul dvojicu strelecky bezchybných súperov.
BRATISLAVA 19. marca -  Druhý skončil Švajčiar Niklas Hartweg s mankom 26,2 sekundy a tretí bol ďalší nórsky reprezentant Vetle Sjaastad Christiansen. J. T. Bö sa stal suverénnym víťazom celkového hodnotenia Svetového pohára, poradie disciplíny vyhral Christiansen. Malé glóbusy získal J. T. Bö za rýchlostné a stíhacie preteky.
Hanna Öbergová minula na strelnici raz rovnako ako druhá Marte Olsbuová-Röiselandová, domáca reprezentantka za víťazkou zaostala o 22,6 sekundy. Tretia finišovala Francúzka Chloe Chevalierová-Bouchetová (+43,7 s), ktorá musela absolvovať až tri trestné okruhy. Piata dobehla Francúzka Julia Simonová, ktorá už pred nedeľou mala istotu zisku veľkého krištáľového glóbusu za prvenstvo v celkovom poradí SP. Francúzska biatlonistka získala aj malý glóbus za prvenstvo v hodnotení disciplíny.

Súčasťou pretekov s hromadným štartom bola aj Slovenka Paulína Bátovská Fialková, ktorá na prvej aj druhej položke minula raz, na tretej sklopila všetkých päť terčíkov a po štvrtej absolvoval dva trestné okruhy. Napokon ju v cieli klasifikovali na 12. pozícii s mankom 1:27,2 min na víťaznú Švédku. V ročníku 2022/2023 je to v tejto disciplíne najlepší výsledok pre 30-ročnú Slovenku. V celkovom poradí SP skončila sedemnásta.

20.3.2023   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP