Úplná izolácia účastníkov a pravidelné testovanie. Aj IBU Cup v Osrblí bude v tzv. bubline

Úplná izolácia účastníkov a pravidelné testovanie. Aj IBU Cup v Osrblí bude v tzv. bubline
Šancu ukázať sa dostanú slovenskí mládežnícki reprezentanti. Bude to pre nich generálka pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta juniorov a kadetov.
BRATISLAVA 10. februára - Celosvetová pandémia koronavírusu nepraje športu a každé podujatie sa musí konať za prísnych opatrení. Výnimkou nebude ani 3. a 4. kolo IBU Cupu, ktorého dejiskom bude počas najbližších 12 dní (10. - 21. 2.) Národné biatlonové centrum v Osrblí. Slovenský zväz biatlonu (SZB) ako organizátor musel splniť prísne požiadavky Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) a zároveň Úradu verejného zdravotníctva.

Do hry opäť príde "populárna" bublina, inak by sa tieto preteky nemohli konať. "Budeme mať okresaný počet usporiadateľov a tímy musia prísť na Slovensko s negatívnym výsledkom PCR testu. Počas takmer 2 týždňov, v ktorých sa podujatie koná, podstupujú všetci opätovné PCR testovania,“ približil Peter Vozár, prezident Slovenského zväzu biatlonu. "Ubytovacie zariadenia musia zabezpečiť úplnú izoláciu tímov a rovnako musia mať pretestovaný personál. Rozhodcovia a usporiadatelia zostávajú rovnako izolovaní,“ doplnil Vozár.
Šéf SZB doplnil, že stredisko Brezno - Osrblie sa mieni uchádzať o pridelenie ďalších svetových súťaží v rokoch 2022 - 2026. Aj preto sa chce teraz zhostiť organizovania pretekov IBU Cupu čo najlepšie, aby vyslalo jasný signál smerom do budúcnosti. "Brezno - Osrblie sa za minulé roky priblížilo v hierarchii 28 biatlonových centier sveta s A-licenciou niekde k stredu, čo sa týka kvality areálu, infraštruktúry a organizačného zabezpečenia. COVID sa raz skončí a potom bude dôležité naštartovať ekonomiku aj cestovný ruch a svetové športové podujatia tomu tiež pomáhajú,“ uviedol Ivor Lehoťan, prezident organizačného výboru pretekov a zároveň člen exekutívy IBU.

V Osrblí dostanú šancu ukázať sa slovenskí mládežnícki reprezentanti. Bude to pre nich generálka pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta juniorov a kadetov. Ostatní Slováci budú mať možnosť ochutnať svetový biatlon. Celkovo sa predstaví po šesť mužov aj žien SR. Budú nimi Damián Cesnek, Peter Golian, Samuel Hubač, Viliam Kostelník, Lukáš Ottinger, Tomáš Sklenárik, resp. Alena Kešeľáková, Júlia Machyniaková, Lucia Michaličková, Mária Remeňová, Zuzana Remeňová a Aneta Smerčiaková. Vedúcim výpravy a zároveň trénerom bude Lukáš Daubner, pomáhať mu bude Peter Kazár. Sevis lyží budú mať na starosti Adam Berčík, Matúš Ondrejka, Martin Otčenáš a Roman Regúly. Program IBU Cupu v Osrblí sa rozbehne 13. februára rýchlostnými pretekmi mužov aj žien. Vyvrcholí 21. februára stíhačkami v oboch kategóriách.

10.2.2021   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články