Ukrajinec Pidručnyj sa pustil do bratov Fourcadovcov za slová staršieho Simona, že dištanc pre športovcov z Ruska je veľký omyl

Ukrajinec Pidručnyj sa pustil do bratov Fourcadovcov za slová staršieho Simona, že dištanc pre športovcov z Ruska je veľký omyl
Ukrajinský biatlonista Dmytro Pidručnyj si nekládol servítku pred ústa, keď komentoval výroky Francúza Simona Fourcade namierené na vojenský konflikt na Ukrajine.
BRATISLAVA 4. apríla - Podľa staršieho z bratov Fourcadovcov je dištanc pre športovcov z Ruska "veľký omyl". Povedal to v rozhovore pre ruskú stanicu MatchTV. Upozornil na to rakúsky web orf.at.

Tridsaťročný Pidručnyj už viac ako mesiac podobne ako mnoho jeho krajanov bráni svoju vlasť voči ruskej armáde, ktorá na územie Ukrajiny vtrhla ešte v závere februára. "Martin a Simon, choďte do pekla. Verím, že vaše deti nikdy nepocítia bolesť, akú teraz zažívajú ukrajinské deti," napísal ukrajinský biatlonista na instagrame.

Pidručnyj tiež doplnil, že veľmi ľutuje, keď Martina Fourcada volil do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru. "Z takých skvelých športovcov sa vykľuli tak zlí ľudia," uviedol na adresu francúzskej bratskej dvojice. Simon aj Martin Fourcadovci už skôr ukončili svoje kariéry športovcov.
Martin Fourcade sa okamžite bránil. "Chápem tvoj hnev a smútok, ale nedovolím, aby ma niekto napádal len pre to, čo povedal môj brat! V prípade, že si si to nevšimol, moje meno je Martin a ja som žiadny rozhovor neposkytol!" uviedol päťnásobný olympijský šampión a trinásťnásobný majster sveta Martin Fourcade.

Simon Fourcade tiež reagoval na slová ukrajinského biatlonistu. "Nepodporujem vojnu a nepodporujem ruskú vládu!" napísal na sociálnych sieťach, doplnil však, že vylúčenie Rusov zo športového diania je "úplne kontraproduktívne a ide o veľké pokrytectvo."

4.4.2022   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články