Švédi leteli na MS súkromným lietadlom a prekáža im kvalita českej kuchyne

Švédi leteli na MS súkromným lietadlom a prekáža im kvalita českej kuchyne
Svetový šampionát biatlonistov sa v Česku začne v stredu podvečer a potrvá do nedele 18. februára.
BRATISLAVA 7. februára - Švédski biatlonisti leteli do dejiska majstrovstiev sveta biatlone súkromným lietadlom a podľa švédskeho Aftonbladetu budú počas podujatia v českom stredisku v Novom Meste na Morave využívať služby súkromného tímu kuchárov. Informáciu priniesol český web Sport.cz.

"Je fantastické, že si niečo také môžeme dovoliť. Samozrejme, že to zlepšuje naše podmienky. Je to dôkazom toho, že šampionát berieme vážne a sme ochotný mu podriadiť všetko,“ povedal trinásty muž v hodnotení Svetového pohára Sebastian Samuelsson.
Švédske médiá informujú aj o zlých skúsenostiach reprezentantov "troch koruniek" s českou gastronómiou. "Už sme tu bývali v iných hoteloch a česká kuchyňa nie je naša obľúbená. V minulosti som zažila akcie v Česku, na ktorých sme nemali vlastného kuchára. Kvalita jedla ma vtedy neuspokojila,“ uviedla švédska biatlonistka Hanna Öbergová a doplnila: "Tým, že sme si priviezli vlastného kuchára, budeme jesť kvalitné jedlo a na trati tak môžeme získať nejaké sekundy.“

Nóri si však zo Švédov uťahujú. "Snažia sa prijať rôzne extrémne opatrenia, aby nás dobehli. Vyzerajú zúfalo, keď už lietajú súkromnými lietadlami. My preferujeme cestovanie s dôrazom na nízku uhlíkovú stopu v ovzduší,“ reagoval Nór Tarjei Bö v rozhovore pre televíziu NRK.

7.2.2024   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články