Štafeta žien v Rupholdingu pre Francúzky, Slovenky skončili sedemnáste

Štafeta žien v Rupholdingu pre Francúzky, Slovenky skončili sedemnáste
Slovenské kvarteto Ivona Fialková, Paulína Fialková, Júlia Machyniaková a Mária Remeňová za víťazkami zaostalo o 5:11,9 min, streľba nevyšla Ivone Fialkovej.
BRATISLAVA 14. januára - Slovenské kvarteto Ivona Fialková, Paulína Fialková, Júlia Machyniaková a Mária Remeňová obsadilo 17. miesto v piatkovej štafete žien na 4x 6 km na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Rupholdingu. Počas pretekov museli Slovenky absolvovať len jeden trestný okruh, okrem toho ešte jedenásťkrát dobíjali. Streľba nevyšla najmä Ivone Fialkovej na prvom úseku, tá až päťkrát dobíjala a musela absolvovať aj spomenutý trestný okruh. Sestre Paulíne odovzdávala štafetu na predposlednom 22. mieste.

Paulína Fialková v ľahu minula len raz a v stoji predviedla bezchybnú streľbu, po polovici pretekov tak Slovenky figurovali na 16. pozícii. "Dnes bol ten deň, keď mi všetko sadlo tak, ako malo," povedal Paulína Fialková pre RTVS.
Júlia Machyniaková na oboch položkách minula spolu trikrát a odovzdávala na 18. poste. "Som rada, že som sa vyhla trestnému kolu. Čo sa týka behu, moje výkony sa nedajú porovnávať so špičkou. Robila som, čo sa dalo," zhodnotila. Mária Remeňová musela dobíjať dvakrát a posunula slovenské kvarteto pred Japonky na konečnú 17. priečku.

Druhý štafetový triumf v tejto sezóne v piatok zaznamenali Francúzky v zložení Anais Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová. V prvej polovici pretekov francúzske biatlonistky držali krok s konkurenciou na čele, na prvú priečku ich potom vytiahla Braisazová-Bouchetová a Simonová v závere ešte upevnila ich vedenie. Druhé v piatok finišovali Švédky s mankom 35,1 sekundy, tretie skončili Rusky (+1:12,2 min). Slovenky za víťazkami zaostali o 5:11,9 min. V celosezónnom hodnotení ženských štafiet sa na čele osamostatnili Francúzky, druhé sú Švédky a tretie Rusky.

V sobotu je v Rupholdingu na programe štafeta mužov, v nedeľu stíhacie preteky mužov aj žien.
14.1.2022   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články