Šprint žien v Hochfilzene pre Nemku Herrmannovú-Wickovú, Bátovská Fialková spolu s Remeňovou postúpili do stíhačky

Vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km vo Svetovom pohári biatlonistiek v rakúskom Hochfilzene triumfovala nemecká reprezentantka Denise Herrmannová-Wicková.
BRATISLAVA 8. decembra - Tá zvíťazila o 19,3 s pred druhou Češkou Markétou Davidovou, tretia bola s mankom 21,6 s Francúzka Julia Simonová. Tesne za stupňom víťazov skončila Švédka Elvira Öbergová.
Z kvarteta Sloveniek bodovala iba Paulína Bátovská Fialková, ktorú klasifikovali na 29. priečke. V oboch streľbách minula po jednom terči a napokon mala v cieli stratu 1:24,3 min. Do hodnotenia Svetového pohára si pripísala 12 bodov. Mária Remeňová obsadila 50. pozíciu (+1:54,5 min), Ivona Fialková bola na 66. mieste (+2:19,8 min) a Zuzana Remeňová skončila na 93. priečke (+4:09,2) v 99-člennom štartovom poli. Paulína Bátovská Fialková a Mária Remeňová sa kvalifikovali do sobotňajšej stíhačky.

V Hochfilzene absolvujú muži v piatok rýchlostné preteky na 10 km, o deň neskôr sa uskutoční spomenutá ženská stíhačka a preteky mužských štafiet. V nedeľu príde na rad aj štafeta žien a stíhacie preteky mužov.

8.12.2022   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP