Slovenský zväz biatlonu predstavil program Vízia 2030, odovzdávať skúsenosti bude aj Kuzminová

Slovenský zväz biatlonu predstavil program Vízia 2030, odovzdávať skúsenosti bude aj Kuzminová
Slovenský zväz biatlon (SZB) vo štvrtok vo svojom sídle predstavil program Vízia 2030, ktorý upozorňuje na systematickú podporu mládeže.
BRATISLAVA 30. novembra  -  "S novou generáciou, ktorá je lepšia ako ktorákoľvek pred ňou, sa systematicky pracuje a na výsledky vo Svetovom pohári si ešte bude potrebné počkať. Slovenský biatlon stojí pred Víziou 2030 a na jej konci máme ambíciu vytvoriť pretekárom podmienky na to, aby na zimných olympijských hrách v roku 2030 mali možnosť aspoň jedna pretekárka a jeden pretekár siahať na najlepšiu šestku a obe štafety na umiestnenie v Top 10," referuje SZB prostredníctvom správy na webe slovenskybiatlon.sk.

Súčasťou podpory vízie je aj trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová, ktorá už skončila kariéru, no v tomto ročníku sa na istý čas vráti do súťažného diania. "Máme veľmi talentovanú novú generáciu a chcem ju čo najviac podporiť. Ostatné štyri roky som bola biatlonovým fanúšikom pri obrazovke, no veľmi som túžila odovzdať svoje skúsenosti. Po oslovení zväzom a krátkom uvažovaní som sa rozhodla vrátiť k biatlonu a snažiť sa motivovať. Chcem aj touto cestou podporiť naše talenty tak, že budem pri nich stáť nielen v tréningovom procese, ale i na štarte," prezradila.

SZB tiež upozornil na prvé kvalitné výsledky nastupujúcej generácie. "Stúpa aj počet umiestnení v Top 10 či Top 20 na mládežníckych MS alebo ME. Cenné kovy pre Henrietu Horvátovú, Emu Kapustovú a Jakuba Borguľu na MS, ale i Jakuba Borguľu s Michalom Adamovom na Európskom olympijskom festivale mládeže jasne naznačujú potenciál novej generácie, ktorá dostáva doteraz nevídanú materiálno-finančnú podporu. Našej reprezentácii sa darí tlačiť medzi špičku v juniorskom pohári Medzinárodnej biatlonovej únie. Juniorky aj juniori sú v rebríčku krajín najvyššie v histórii. Jasný progres vyjadruje aj 7. miesto našej štafety dorastencov na majstrovstvách sveta 2023," uvádza.V súvislosti s programom Vízia 2030 ešte SZB doplnil: "Procesy sa nastavujú, no pre dosiahnutie ambicióznych cieľov bude okrem verejných zdrojov nutná aj pomoc súkromného sektora. Veríme, že sa čoraz viac spoločností stotožní s našim projektom a s podporou novej generácie, ktorú marketingovo-mediálny tím Slovenského biatlonu výrazne medializuje."
30.11.2023   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články