Slovenská mix štafeta v Otepää na šiestom mieste, tretí najlepší výsledok v histórii

Slovenská mix štafeta v Otepää na šiestom mieste, tretí najlepší výsledok v histórii
Slovenský biatlon sa na predposlednom podujatí Svetového pohára v tejto sezóne v estónskom Otepää dočkal nečakaného úspechu.
BRATISLAVA 13. marca - V klasickej mixštafete na 4x 7,5 km Slováci obsadili šieste miesto s odstupom tri a pol minúty za víťaznými Nórmi. Slovensko reprezentovalo kvarteto Michal Šima, Tomáš Sklenárik a sestry Ivona a Paulína Fialkové. Slováci na strelnici nemuseli ani na jedno trestné kolo, celkovo desaťkrát dobíjali, z toho Sklenárik štyri razy.

Šima rozbehol slovenskú štafetu solídne a na odovzdávke figuroval na šiestom mieste. Sklenárik sa dlho zdržal na strelnici, v stojke spotreboval všetky náhradné náboje, a Slováci klesli na 12. priečku. Potom však zabrali sestry Fialkové. Ivona prišla do cieľa v skupine na siedmom až deviatom mieste, keď len dvakrát dobíjala na "stojke". Paulína Fialková vytiahla slovenský tím na skvelé šieste miesto, pred Češku Jessicu Jislovú sa už nedostala.
"Naposledy predtým sme sa dokázali dostať do Top 6 vo Svetovom pohári pred štyrmi rokmi v Östersunde, kde ešte Kuzminová trhala sneh, P. Fialková sa nadychovala k špičke, výborne bežal Hasilla a strelecky nás podržal Kazár. Tam sme skončili na neopakovateľnom štvrtom mieste. A každý biatlonový fanúšik si musí pamätať na historické tretie miesto v Kontiolahti z februára 2012, keď sme po úsekoch Gerekovej, Kuzminovej a Kazára viedli a Miro Matiaško potom klesol na tretiu priečku. Aktuálne v Otepää to bola naša tretia najlepšia mix štafeta v histórii," uviedol špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

V mixštafete v Otepää zvíťazili Nóri v zložení Sivert Bakken, Vetle Sjaastad Christiansen, Tiril Eckhoffová a Ingrid Landmark Tandrevoldová. Druhí Švédi zaostali o 22,5 sekundy, tretie miesto brali Francúzi (+34,6). V následnej single mix štafete Slovensko reprezentovali Šimon Bartko a Zuzana Remeňová a málo skúsení pretekári do cieľa nedošli. Remeňovú stiahli z trate po troch kilometroch. Stačilo to na posledné 23. miesto.

13.3.2022   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články