Sestry Fialkové prerušujú sezónu a pokúsia sa odhaliť príčinu zdravotných problémov

Sestry Fialkové prerušujú sezónu a pokúsia sa odhaliť príčinu zdravotných problémov
Sestry Fialkové nie sú zdravotne v poriadku a z toho dôvodu prerušujú sezónu Svetového pohára v biatlone. Paulínu aj Ivonu trápia problémy, ktoré im výrazne obmedzujú výkon a po konzultácii s odborníkmi sa rozhodli vystúpiť z kolotoča SP.
BRATISLAVA 11. januára - V dňoch 14.- 17. januára budú chýbať v pretekoch 6. kola SP v Oberhofe. Pôvod zdravotných patálií dvoch najlepších slovenských biatlonistiek zrejme treba hľadať v novembrovej nákaze koronavírusom, pre ktorú vynechali úvodné dve kolá SP 2020/2021 vo fínskom Kontiolahti. Na Slovensku chcú čo najlepšie diagnostikovať svoj zdravotný stav a nasadiť správnu liečbu, aby boli fit pre februárové majstrovstvá sveta v slovinskej Pokljuke (9.- 21. 2.).

"Moje zdravotné problémy spôsobené novembrovým COVID-om pretrvávajú. Je potrebné absolvovať dodatočné vyšetrenia, preto sa nezúčastním na najbližšom kole SP v Oberhofe. Zdravie je teraz na prvom mieste," informovala Paulína Fialková, cituje ju web slovenskybiatlon.sk.
Jej sestra Ivona síce v piatkovom šprinte v Oberhofe vďaka 28. miestu prvýkrát v tejto sezóne bodovala, ale neskôr počas víkendu nepotvrdila zlepšenie a po miešanej štafete úplne vyčerpaná dokonca musela vyhľadať lekársku pomoc. "Zdravotné problémy spojené s novembrovým prekonaním COVID-u stále pretrvávajú a sú momentálne nezlučiteľné s vrcholovým športom. Rozhodli sme sa absolvovať podrobnejšie vyšetrenia, a preto dnes cestujeme domov na Slovensko. Budem vás informovať o ďalšom postupe po konzultácii s odborníkmi," uviedla Ivona Fialková.

Namiesto sestier Fialkových sa v Oberhofe od štvrtka predstavia Henrieta Horvátová a Júlia Machyniaková, ktorá sa najlepšie ukázala na nominačných pretekoch medzi sviatkami. Doplnia tak v slovenskom ženskom tíme duo Veronika Machyniaková - Aneta Smerčiaková. "Stretne sa tam teda rovnaká partia ako v Kontiolahti. Viesť ju bude Anna Murínová, ktorá so sestrami Fialkovými domov necestovala," informoval slovenskybiatlon.sk.

V mužskej časti SP v Oberhofe budú Slovensko reprezentovať Tomáš Hasilla, Michal Šíma, Šimon Bartko a Matej Baloga. Na programe budú okrem rýchlostných pretekov aj štafety mužov a žien a tiež preteky s hromadným štartom. Muži na rozdiel od žien ešte vôbec nebodovali v sezóne SP 2020/2021.

11.1.2021   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články