Paulína Bátovská Fialková hlási návrat pod vedením Martina Bajčičáka

Paulína Bátovská Fialková hlási návrat pod vedením Martina Bajčičáka
Druhá najlepšia biatlonistka slovenskej histórie Paulína Bátovská Fialková hlási návrat do súťažného diania.
BRATISLAVA 25. apríla - Po ročnej prestávke s materskými povinnosťami sa 31-ročná skvelá športovkyňa vráti do tréningového procesu pod vedením svojho niekdajšieho kondičného trénera Martina Bajčičáka. Informoval o tom špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

"Bajčičák nebude iba kondičným trénerom Bátovskej Fialkovej, obaja sa pridajú k mužskému tímu a trénerovi Lukášovi Daubnerovi. Spolu s Bajčičákom budú pripravovať aj Tomáša Sklenárika, Jakuba Borguľu, Damiána Cesneka, Mateja Badáňa, Sebastiána Ilavského a Benjamína Belicaja," informoval Slovenský biatlon.

Návratom Bátovskej Fialkovej sa výrazne zvýši konkurencia v ženskom tíme, kde bude pokračovať aj Anastasia Kuzminová a talentovaná Ema Kapustová už ukončila juniorskú kariéru. "Máme iba tri miestenky na preteky SP, teda spolu so sestrami Remeňovými a Júliou Machyniakovou nebude jednoduché dostať sa do tímu pre Svetový pohár," podotkol Slovenský biatlon.

Bátovská Fialková niekoľko rokov patrila do širšej svetovej špičky, v pretekoch najvyššieho rangu získala 3 237 bodov. Až deväťkrát sa postavila na pódium v pretekoch Svetového pohára, no dosiaľ jej uniká víťazstvo ako aj medaila z MS a ZOH. V celkovom hodnotení SP bola raz šiesta aj trinásta, v predminulej sezóne pred pauzou bola 17. najlepšia biatlonistka sveta.
25.4.2024   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Facebook / Paulína Fialková

Ďalšie články