Nórske kvarteto na úvod šampionátu ovládlo mixštafetu, Slováci finišovali na 16. priečke

Nórske kvarteto v zložení Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová Röiselandová, Sturla Hom Lägreid a Johannes Thingnes Bö získalo zlatú medailu v mixštafete na 4x 6 km na biatlonových majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.
BRATISLAVA 8. februára  - Nóri pritom mali takmer minútové manko na lídrov po prvom aj druhom úseku, na čele však už boli po tretej časti a aj v cieli. Po poslednej streľbe vybiehal do záverečného okruhu J. T. Bö spolu s Talianom Tommasom Giacomelom, bežecky však bol na tom lepšie a zariadil zlato pre svoj tím. Taliani prišli do cieľa so stratou 11,6 sekundy, bronz získali Francúzi. Tesne za pódiom boli Rakúšania, ktorí dobíjali len trikrát a boli strelecky najlepším kvartetom.

Druhú najlepšiu streľbu s piatimi chybnými výstrelmi mali Švajčiari na 7. priečke a Slováci na 16. pozícii. Slovenské kvarteto v zložení Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Michal Šima a Matej Kazár zlepšilo svoje umiestnenie z predchádzajúcich MS o dva stupienky.
Paulína Bátovská Fialková rozbehla slovenskú štafetu veľmi dobre a na dvoch streleckých položkách nezaváhala ani raz. Pohybovala sa medzi najlepšími a Máriu Remeňovú na druhý úsek poslala z 3. priečky s mankom pätnástich sekúnd na francúzske líderky. Remeňová v "ležke" dobíjala raz a v "stojke" dvakrát, vyhla sa však trestnému okruhu. Bežecky však na tom nie je tak dobre ako konkurenciu a klesala celkovým poradím až na 13. pozíciu.

"Užila som si to. Bolo to podľa očakávania rýchle, trať bola náročná. Som rada, ž som splnila očakávania. Mojim cieľom bolo si to dobre nacvičiť na šprint. Teraz už to bude potrebne len zopakovať," povedal Bátovská Fialková v prenose RTVS Šport, Remeňová doplnila: "Na ležke ma mrzí chyba na prvom výstrele. Tiež ma mrzí aj stojka, lebo to boli tesné rany. Verím, že v šprinte budem mať viac šťastia,"

Michal Šima už na začiatku mal manko takmer dvoch minút na vedúcich Talianov. Na prvej položke bol bezchybný a udržal si trinástu priečku, na druhej raz dobíjal a zo strelnice odchádzal na 14. mieste, na rovnakom poste poslal na posledný úsek Mateja Kazára. Ten ešte pred prvou streľbou klesol na 15. post, po jednom dobíjaní sa však vrátil na 14. priečku. V závere Kazár strieľal čisto, v závere však neudržal 14. pozíciu a finišoval šestnásty.

Stredajšia mxištafeta odštartovala MS v Oberhofe. Nasledovať budú rýchlostné preteky, po nich stíhačky a vytrvalostné preteky. Potom prídu na rad mixštafety jedného muža s jednou ženou, potom klasické štafety a napokon preteky jednotlivcov a jednotlivkýň s hromadným štartom. Slovensko budú na šampionáte reprezentovať aj Ivona Fialková a Júlia Machyniaková.
8.2.2023 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP