Niekdajší šéf IBU čaká v Nórsku na rozsudok, súčasného vyšetrujú Rakúšania

Niekdajší šéf IBU čaká v Nórsku na rozsudok, súčasného vyšetrujú Rakúšania
Rakúske úrady vyšetrujú súčasného prezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Olleho Dahlina zo Švédska, pričom v úplne inom prípade čaká na rozsudok jeho nórsky predchodca Anders Besseberg.
SALZBURG 23. februára - Predstavitelia IBU potvrdili, že "vedia o vyšetrovaní prezidenta IBU rakúskymi orgánmi". Detaily však nepridali a nepriblížil ich ani Dahlin.

"Nedostal som žiadne formálne oznámenie o nejakom vyšetrovaní, ale som si vedomý politicky motivovaných špekulácií a narážok. Som úplne šokovaný týmito obvineniami, ktoré sú úplne nepodložené, všetky ich čo najdôraznejšie vyvraciam. Nebudem váhať podniknúť akékoľvek právne kroky potrebné na zachovanie môjho dobrého mena a reputácie,“ uviedol Dahlin vo vyhlásení, ktoré zverejnila IBU. "Aj keď popieram previnenie akéhokoľvek druhu, zabezpečím úplnú spoluprácu a som si istý, že vyšetrovanie zistí, že nemám dôvod odpovedať," doplnil.
Problémy údajne mohli vzniknúť pri marketingovej zmluvy IBU. "Bol implementovaný v úplnom súlade s Kódexom integrity IBU a bola vykonaná náležitá starostlivosť, aby sa zabezpečilo, že je vhodný a v súlade s predpismi," uviedol švédsky funkcionár.

Dahlin sa ujal funkcie prezidenta IBA v roku 2018, na uvedenom poste po 25 rokoch nahradil Andersa Besseberga po razii rakúskej polície v kanceláriách IBU pri vyšetrovaní obvinení z korupcie. Besseberg by sa vo vlasti mal dozvedieť verdikt 12. apríla 2024, hrozí trest odňatia slobody na tri roky a sedem mesiacov.

23.2.2024   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články