Nemka Dahlmeierová ovládla preteky s hromadným štartom v Anterselve

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone 2018/2019 v talianskej Anterselve
ANTERSELVA 27. januára - Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom žien na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na druhom mieste skončila Češka Markéta Davidová, keď zaostala o 13,1 s za víťazkou. Ako tretia finišovala ďalšia Nemka Vanessa Hinzová so stratou 16,4 s na víťazku pretekov.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na 16. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková minula na strelnici štyri terče. P. Fialková nastúpila do pretekov prvýkrát v kariére v červenom drese líderky priebežného poradia disciplíny, keďže sa v predchádzajúcich dvoch pretekoch s hromadným štartom umiestnila na druhom a treťom mieste.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po šiestich chybách na strelnici na 20. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová v decembri triumfovala v pretekoch s hromadným štartom v rámci 3. kola SP v českom Novom Meste na Morave. V rovnakej disciplíne získala zlatú medailu na OH 2018 v Pjongčangu.

Na štart sa postavilo 30 pretekárok. Po dvoch položkách v ľahu bola na vedúcej pozícii Francúzka Justine Braisazová s náskokom 2,4 s pred druhou Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou. Paulína Fialková zaznamenala v ľahu jednu chybu a po druhej streľbe jej patrilo priebežné 5. miesto s minimálnou stratou na vedúcu pretekárku. Kuzminová minula na prvých dvoch položkách tri terče a v polovici pretekov bola až na 29. priečke so stratou takmer dvoch minút na čelo pretekov. Po úvodnej položke v stoji sa poradie na vedúcich pozíciach premiešalo. Na prvom mieste bola Dahlmeierová o 4,3 s pred Bieloruskou Irinou Krivkovou. Po záverečnej streľbe stále viedla Dahlmeierová o viac ako tri sekundy pred krajankou Hinzovou. Paulína Fialková dvakrát minula a do posledného bežeckého úseku vybiehala na 12. pozícii. Ešte pred cieľom zvládla Davidová predbehnúť Hinzovú a odsunula ju na konečné tretie miesto. Víťazstvo si postrážila Dahlmeierová.

Program 6. kola SP zavŕšia v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 15.30 h SEČ. Slovensko nebude mať v pretekoch zastúpenie.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 6. kolo - Anterselva (SR) - nedeľa:

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 35:32,8 min (1), 2. Markéta Davidová (ČR) +13,1 s (1), 3. Vanessa Hinzová (Nem.) +16,4 (1), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +17,1 (2), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +32,2 (3), 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +33,3 (2), ... 16. Paulína Fialková +1:11,9 min (4), 20. Anastasia Kuzminová (obe SR) + 1:51,4 (6)

27.1.2019   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP