Na úvod MS zlato pre Nórov, slovenský miešaný tím finišoval až v závere druhej desiatky

Na úvod MS zlato pre Nórov, slovenský miešaný tím finišoval až v závere druhej desiatky
Paulíne Fialkovej vyšiel súťažný návrat, na svojom úseku musela len raz dobíjať a slovenské kvarteto priviedla do cieľa na 18. priečke
BRATISLAVA 10. februára - Nórske kvarteto v zložení Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Bö, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová ovládlo úvodnú súťaž na majstrovstvá sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke. Preteky miešaných štafiet na 4 x 7,5 km vyhrali Nóri s náskokom 27 sekúnd pred tímom Rakúska (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdoucová, Lisa Theresa Hauserová), tretiu priečku obsadili a bronz získali Švédi v zložení Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonová a Hanna Öbergová (+30,6 s). Nóri museli v stredu dobíjať až jedenásťkrát, no bežecky boli výborní a nestačili na nich Rakúšania s dvoma dobíjaniami a ani Švédi, ktorí dobíjali osemkrát. Prekvapením je až 9. priečka Rusov, ktorí štartovali ako športovci Ruskej biatlonovej únie.
Slovenský tím v zložení Michal Šima, Tomáš Hasilla, Ivona Fialková a Paulína Fialková v konečnom účtovaní obsadil 18. priečku so stratou 5:06,1 min na víťazov. Michal Šima po štyroch chybných výstreloch poslal na druhý úsek z 23. miesta Tomáša Hasillu, ktorý minul dvakrát a na odovzdávku prišiel na 20. pozícii. "Nie som veľmi spokojný, na trati som dosť trápil," zhodnotil pre RTVS Šima, Hasilla po ňom dodal: "Sme vzadu, takže nie som spokojný. Chceli sme sa hýbať do pätnástky. Dúfal som, že sa dotiahnem na väčšiu skupinu v popredí. Bežecky som sa cítil celkom fajn, mal som super lyže. Uvidíme, ako to pôjde ďalej."

Ivona Fialková síce previedla bezchybnú streľbu v ľahu, no v stoji sa jej nedarilo podľa predstáv a musela absolvovať jeden trestných okruh, jej sestra Paulína tak na trať vybiehala z 22. priečky. Paulína Fialková v ľahu trafila všetkých päť terčov bez dobíjania, v stoji potrebovala jeden rezervný náboj. V cieli napokon skončili Slováci na 18. mieste o dve desatiny sekundy pred Estónskom.

Vo štvrtok je v Pokljuke voľný deň, v piatok 12.2. absolvujú rýchlostné preteky muži a o deň neskôr aj ženy.
10.2.2021   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články