Johannes Thingnes Bö získal tretí titul v šprinte mužov, druhý skončil jeho brat Tarjei

Johannes Thingnes Bö získal tretí titul v šprinte mužov, druhý skončil jeho brat Tarjei
Nór Johannes Thingnes Bö potvrdil úlohu najväčšieho favorita v sobotňajších rýchlostných pretekoch mužov na 10 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe a získal svoj tretí titul majstra sveta v tejto disciplíne po fínskom Kontiolahti 2015 a švédskom Östersunde 2019. 
BRATISLAVA 10. februára  - Aj s jednou streleckou chybou v ľahu zvíťazil o 14,8 s pred starším bratom Tarjeiom, ktorý trafil všetkých 10 terčov. Nórsku dominanciu potvrdil tretí Sturla Holm Lägreid, ktorý s jednou chybou v stoji stratil na víťaza 39,9 s.

Z dvojice Slovákov dopadol lepšie Michal Šíma, ktorý prišiel do cieľa na 34. pozícii s mankom 2:29,2 min na víťaza a jednou chybou pri streľbe v ľahu. Kvalifikoval sa aj do stíhacích pretekov. "Myslím si, že podmienky boli trochu lepšie v pretekoch ako pred nimi, aj keď na ležke som mal horšiu viditeľnosť. Na nástrele som niekedy ani nevidel terče. V ľahu to bolo náročnejšie, na stojke som už nemal takú hmlu, takže sa mi lepšie strieľalo. Bežalo sa mi celkom dobre, mám z toho dobré pocity. Bol to jeden z lepších výkonov v sezóne," povedal v prenose RTVS Šport.


Matej Kazár urobil dve chyby v ľahu a obsadil 93. priečku, na víťaza stratil 4:39 min. "Dnes to bola rýchlejšia trať, ale kopce nepustia. Tam je to náročné a treba držať tempo. Na nástrele sme nevideli ani terče, miestami sa hmla trochu roztrhala. Po 20 pretekároch to už bolo celkom dobré. V zjazdoch pri rýchlosti okolo 65 km/h je náročné to udržať sa na trati. S vysilenými nohami po stúpaní som mal dnes viackrát namále. Streľba v ľahu mi nesadla a je to škoda, lebo iba s dvomi nulami by som mal šancu byť vyššie. Získali sme však nejaké body do Pohára národov," povedal Kazár, ktorý sa predstaví aj vo vytrvalostných pretekoch.

Pre lídra celkového poradia Svetového pohára a úradujúceho olympijského víťaza v šprinte Johannesa Thingnesa Böa je to štvrté zlato z individuálnych pretekov na MS, dokopy má na konte 26 medailí (14-9-3). Tarjei Bö získal celkovo 22. cenný kov na svetovom šampionáte (12-2-8), Lägreid vybojoval piatu medailu pri svojej druhej účasti na MS a druhú individuálnu.

Medailistom z Pokljuky 2021 preteky nevyšli. Obhajca titulu Švéd Martin Ponsiluoma obsadil 18. miesto s tromi chybami na streľnici a bronzový Francúz Emilien Jacquelin skončil na 35. pozícii so štyrmi chybami. Strieborný Francúz Simon Desthieux neštartoval. Celkovo štartovalo 111 pretekárov.
11.2.2023   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články