Ema Kapustová sa stala Kráľovnou biatlonovej stopy v ostatnej sezóne

Ema Kapustová sa stala Kráľovnou biatlonovej stopy v ostatnej sezóne
Pred rokom získala ocenenie za mimoriadne výsledky, teraz však už mladá slovenská reprezentantka Ema Kapustová ovládla anketu Kráľ biatlonovej stopy.
BRATISLAVA 1. mája - Dvadsaťjedenročná rodáčka z Revúcej sa stala najlepšou slovenskou biatlonistou za uplynulú sezónu, v ktorej dosiahla viacero pozoruhodných výsledkov. Za zmienku stoja bronz medzi ženami z domácich ME v Osrblí, dve strieborné medaily z MSJ v estónskom Otepää či bronz z MEJ v Poľsku.

"Som veľmi rada, že som získala ocenenie a korunku Kráľovnej biatlonovej stopy za túto veľmi vydarenú sezónu, ktorá bola neskutočná a užila som si ju. Všetky ciele, ktoré sme si dali, sa mi podarilo naplniť, to ma teší. Ďakujem všetkým, ktorí vždy stoja pri mne na tejto biatlonovej ceste, pomáhajú mi. Vďaka nim môžem podávať výkony na profesionálnej úrovni. S vďakou a motiváciou hľadím do ďalšej sezóny," cituje Kapustovú web slovenskybiatlon.sk.
Výkony a výsledky Kapustovej ocenil aj prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár. "Teším sa, že opäť už štvrtý rok po sebe máme medaily z mládežníckych svetových podujatí. Je to jasný signál, že Vízia2030 má zmysel a slovenský biatlon je na správnej ceste s maximálnou podporou mládeže. Ema je úžasná športovkyňa s veľkým srdcom a gratulujem jej k úspešnej sezóne," poznamenal.

Jakuba Borguľu vyhlásili za najlepšieho mládežníka sezóny, cenu za mimoriadny výsledok získali mládežníci Šimon Adamov, Markus Sklenárik, Michaela Straková a Michal Adamov.
1.5.2024   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: slovenskybiatlon.sk/Soňa Niková

Ďalšie články