Dúbravka organizuje hodový víkend, súčasťou bude aj bežecká súťaž

Dúbravka organizuje hodový víkend, súčasťou bude aj bežecká súťaž
Bratislavská Dúbravka organizuje hodový víkend, súčasťou bude aj bežecká súťaž.
BRATISLAVA 22. septembra - Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, v zmysle tradícii pripadli tohtoročné Dúbravské hody na víkend 23. až 25. septembra. „Hudobný aj sprievodný program bude tradične na dvoch miestach, komornejší v starej Dúbravke na Žatevnej v blízkosti hasičskej zbrojnice, zvučné mená vystúpia na veľkom pódiu na lúke pri Dome kultúry Dúbravka," uviedla. Stánky pred kultúrnym domom budú stáť od piatku, dvojdňový kultúrny program odštartuje v sobotu.
Už druhý rok je naplánovaná aj bežecká súťaž počas Dúbravských hodov pod záštitou starostu Martina Zaťoviča. Súťaž štartuje v sobotu 24. septembra o 10:00 pri schodoch pri Iuvente medzi Dúbravkou a Karlovou Vsou. Prezentácia bežcov bude od 9:00 do 9:45. „Štartovné je bezplatné a špeciálnou kategóriou je takzvaný súboj sídlisk, pri ktorom sa spočítajú časy štyroch najrýchlejších bežcov z každej mestskej časti a vyhodnotí sa tá najlepšia,“ približuje organizátor podujatia z Oddelenia školstva, vzdelávania a športu miestneho úradu Radek Šatka.

Hody majú v Dúbravke tradíciu spojenú s vinohradníctvom a jedlom. Novodobú históriu začali písať v roku 1989. Dúbravskými hodmi si každoročne mestská časť pripomína posvätenie dúbravského farského chrámu, čiže Kostola sv. Kozmu a Damiána.

22.9.2022   /   Behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články