Stíhačka žien na 10 km sa stala korisťou Francúzky Simonovej, Bátovská Fialková skončila na 25. mieste

Stíhačka žien na 10 km sa stala korisťou Francúzky Simonovej, Bátovská Fialková skončila na 25. mieste
Francúzska reprezentantka Julia Simonová zvíťazila v nedeľňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci majstrovstiev sveta v nemeckom Oberhofe.
BRATISLAVA 12. februára - V cieli mala 27-sekundový náskok pred druhou Nemkou Denise Herrmannovou-Wickovou. Bronz získala Nórka, ktorá bola o 37,7 s pomalšia ako Simonová.

Z dua slovenských pretekárok lepšie obstála Paulína Bátovská Fialková, ktorá obsadila 25. priečku s mankom 3:08,5 min. Jej sestra Ivona Fialková skončila na 44. mieste so stratou 4:40,2 min. Obe predviedli pomerne solídne bežecké výkony, no o priaznivejší výsledok ich obrala streľba - Paulína absolvovala päť trestných kôl, Ivona ešte o jedno viac.
Bátovská Fialková priznala, že na oboch streľbách v ľahu prakticky nič nevidela. „Či padla alebo nepadla rana? Riadila som sa hlavne podľa zvuku, čo je dosť neregulárne, ale nedá sa nič robiť. Takéto boli podmienky. Prvá ešte ako-tak popadala s jednou chybou, no na tej druhej som fakt nič nevidela a tri ostali. Stojky za 1+0 už boli v poriadku. Keďže som sa zosunula dozadu, tam som strieľala už na predných stavoch, kde bola viditeľnosť oveľa lepšia. Ležky mám zvládnuté, idú mi túto sezónu super, takže nemám sa prečo spochybňovať po tomto nevydarenom dni, keď som nevidela na terč. Budem si ďalej na ležkách veriť ďalej,“ povedala pre RTVS.

Ivona Fialková mala v stíhačke vyššie očakávania ako konečné 44. miesto. „Chcela som sa posunúť aspoň do tej tridsiatky, ale bolo to dnes hop alebo trop. Sama som bola prekvapená, že som dala na prvej ležke nulu, lebo som ani nevidela, či strieľam na správny terč. Potom to už bol boj. Na trati som sa však cítila dobre, to bolo fajn,“ poznamenala.

12.2.2023   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články