Prvé zlato v Pekingu získala Nórka Johaugová, v skiatlone nenašla konkurentku

Prvé zlato v Pekingu získala Nórka Johaugová, v skiatlone nenašla konkurentku
V sobotu je na ZOH 2022 v Pekingu na programe šesť finálových disciplín.
BRATISLAVA 5. januára  - Prvé zlato na ZOH 2022 v čínskom Pekingu získalo Nórsko, ktoré je favoritom na celkový triumf v medailovej bilancii krajín. Najcennejší kov vybojovala Therese Johaugová v skiatlone žien na 7,5 km klasicky a 7,5 km voľne, ktorá počas takmer celých sobotňajších pretekov viedla. Druhá napokon skončila a striebro získala Ruska Natalia Neprijajevová, keď za Nórkou zaostala o 30,2 sekundy, bronz putuje prekvapujúco do Rakúska zásluhou Teresy Stadloberovej (+30,5 s). Až štvrtá finišovala Fínka Kerttu Niskanenová a piata bola Švédka Frida Karlssonová. Slovensko v tejto súťaži nemalo zastúpenie.
Tridsaťtriročná Nórka Johaugová si v Pekingu vybojovala prvé individuálne zlato zo ZOH, prvé mala ešte z Vancouveru 2010 zo štafety. Okrem toho pod piatimi kruhmi získala v Soči 2014 striebro na 30 km voľne a bronz na 10 km klasicky. Skúsená nórska bežkyňa na lyžiach má na svojom konte štrnásť zlatých medailí z MS a trikrát sa stala celkovou víťazkou Svetového pohára. Ruska Neprijajevová získala druhú olympijskú medailu, v Pjongčangu 2018 brala bronz v štafete. Pre Stadloberovú je bronz prvou medailou zo ZOH, v sobotu dosiahla bezpochyby svoj najlepší výsledok v kariére.

V sobotu je na ZOH v Pekingu na programe až šesť finálových disciplín. O cenné kovy budú bojovať aj biatlonisti v súťaži zmiešaných štafiet, Slovensko budú reprezentovať sestry Ivona a Paulína Fialkové, Michal Šima a Tomáš Sklenárik.5.2.2022   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články