Jizerská 50 štartuje už zajtra. Zúčastniť sa môžu aj neočkovaní

Jizerská 50 štartuje už zajtra. Zúčastniť sa môžu aj neočkovaní
Organizátori Jizerskej 50 sa dohodli s Krajskou hygienou na pravidlách organizácie všetkých pretekov nadchádzajúceho víkendu.
Následne Vláda Českej republiky od stredy 9. februára avizovala zrušenie povinnosti preukazovať sa platným certifikátom o očkovaní alebo prekonanom covide-19 okrem iného aj na športových podujatiach. To otvorilo dvere do pretekov aj neočkovaným. Registrácia a výdaj čísel na mieste sa otvoril už dnes 10. februára o 09.00 v OC Nisa v Liberci.

Štarty jednotlivých behov prebehnú po vlnách a v každej vlne bude maximálne 1 000 bežkárov. Časové rozostupy medzi jednotlivými vlnami budú minimálne 10 minút. Budú platiť hygienické opatrenia, ako je nosenie ochrany dýchacích ciest v priestore štartu, cieľa a všade, kde nebude možné zachovať dostatočné rozostupy a vo všetkých vnútorných priestoroch. Táto povinnosť neplatí pre pretekárov len v priebehu samotných pretekov.
„Som rád, že sa organizátori Jizerskej 50 dohodli s Krajskou hygienickou stanicou Libereckého kraja na pravidlách konania tejto významnej športovej akcie a ľudia, čo pravidelne športujú, si opäť užijú povestnú atmosféru. Túto dohodu sme si potvrdili aj na zasadnutí pracovnej skupiny Ministerstva zdravotníctva. Vnímam to ako dobrý signál pre celé športové prostredie. Na túto akciu nadviaže ďalšie zmiernenie, ktoré vyvrcholí 1.3. úplným rozvoľnením, pokiaľ všetko vláda schváli," povedal predseda Národnej športovej agentúry Filip Neusser.

Ďalšou výbornou správou pre 55. ČEZ Jizerskú 50 je vyhlásenie premiéra ČR, ktoré zaznelo 2. februára 2022 a prinieslo radosť nielen organizátorom, ale predovšetkým všetkým hobíkom, ktorí sa obávali o svoju účasť z dôvodov neočkovania sa či neprekonania choroby.

55. ČEZ Jizerská 50 bude zahájená v piatok 11. februára. Organizátori sa, na základe vyššie uvedeného vládneho uznesenia, rozhodli zachovať pri registrácii na mieste rovnaké ceny štartovných ako platili pri online registrácii do 30. januára.

Program štartuje už od piatkového rána a rozbehnú ho deti. Nasleduje prvý beh pre širokú verejnosť  a to je Bedřichovská 30 voľne so štartom na poludnie. Od 16:30 sa predstavia aj pretekári svetového formátu v šprinte. Slávnostné zahájenie okorení koncert kapely Tata Bojs.
10.2.2022   /   Beh na lyžiach   /   Autor: br   /    Foto: www.ski-tour.cz

Ďalšie články