Fín Niskanen nenastúpi na 50 km voľne, už v piatok letí domov

Fín Niskanen nenastúpi na 50 km voľne, už v piatok letí domov
PEKING 18. februára - Úspešný fínsky reprezentant v behu na lyžiach Iivo Niskanen oznámil, že vynechá sobotný záverečný beh na 50 km voľnou technikou na ZOH v Pekingu, lebo sa v ňom necítil ako kandidát na medailu.
Dvojnásobný medailista z aktuálnej zimnej olympiády to uviedol na svojom Instagrame. "Suchý studený vzduch je priveľký nápor na pľúca. Nie som dostatočne silný, aby som v týchto podmienkach v skejte mohol útočiť na medailu," uviedol Niskanen. Podľa Niskanena do okruhu favoritov na záverečnej päťdesiatke patria Rusi Aleksandr Boľšunov a Denis Spicov a Nóri Hans Christer Holund, Sjur Röthe plus Simen Krüger.
Tridsaťročnému Niskanenovi sa na ZOH 2022 podarilo získať zlatú medailu na 15 km klasicky aj bronzovú v skiatlone na 15 klasicky + 15 km voľne. Rozšíril tak svoju olympijskú zbierku na štyri cenné kovy. Z Pekingu odchádza už v piatok spolu s krajanmi Jonim Mäkim, Laurim Vuorinenom a Ristomattim Hakolom.

Pred oficiálnym oznámením mal hlavný tréner fínskeho tímu Teemu Pasanen potvrdený na päťdesiatke len štart Remiho Lindholma, ktorý sa na preteky pripravuje už niekoľko dní, podľa Pasanena by ho mal doplniť aj Perttu Hyvärinen.
18.2.2022   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články