VIDEO: Beskydsko – Javornícka magistrála hlási výborné podmienky na bežky

VIDEO: Beskydsko – Javornícka magistrála hlási výborné podmienky na bežky
Na sobotu 8. februára pripravuje ŽSK tradičný Prechod Beskydsko - Javorníckou bežeckou magistrálou
ŽILINA 7. februára - Milovníci bežeckého lyžovania majú aj tento rok možnosť využiť Beskydsko - Javornícku bežeckú magistrálu. Už osem rokov sa o úpravu bežeckej stopy na 54 kilometrov dlhej magistrále stará Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). Ako informovala jeho hovorkyňa Martina Remencová, na sobotu 8. februára kraj pripravil tradičný bežkársky prechod a chystá pre fanúšikov bežkovania aj niekoľko noviniek.

V porovnaní s minulým rokom je síce v týchto dňoch snehu menej, ŽSK napriek tomu postupne upravuje trasy hlavného hrebeňa lyžiarskej bežeckej magistrály. "Ratrak vyšiel do terénu aj tento týždeň a pripravuje trasu na v poradí 9. ročník Prechodu Beskydsko - Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou. Ten bude v sobotu 8. februára na trase z Melocíka do strediska Makov - Kasárne a späť. Pre bežkárov je zabezpečená autobusová doprava zo Žiliny, Kysuckého Nového Mesta a z Čadce, pričom hromadný štart je naplánovaný na 8:30," približuje víkendové podujatie Remencová.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.youtube.com/embed/_mPKS8SPSuc

Kraj pre fanúšikov bežkovania pripravil aj praktické novinky. "V týchto dňoch testujeme novú webovú kameru, ktorá bude v pravidelnom intervale zaznamenávať aktuálny stav počasia na magistrále s meraním teploty. Pracuje sa aj na jej sprístupnení na webovej stránke žilinskej župy a zábery by mala po novom prenášať aj na Facebook Beskydsko - Javorníckej bežeckej magistrály," uviedla hovorkyňa ŽSK. V prípade, že sa nová kamera osvedčí, kraj pristúpi k osadeniu ďalšej v úseku medzi Makovom a Kasárňami.

Projektom "Beskydsko - Javornícka lyžiarska bežecká magistrála" chce ŽSK pomôcť vytvoriť podmienky pre lyžiarsky bežecký šport v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach. Základná trasa tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s Českou republikou - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto časti magistrály je približne 54 kilometrov.
7.2.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Zilinska zupa

Ďalšie články