Slováci vynechajú úvodné preteky SP vo Fínsku, pripravujú sa vo švajčiarskom Davose

Slováci vynechajú úvodné preteky SP vo Fínsku, pripravujú sa vo švajčiarskom Davose
Práve v Davose vstúpia slovenskí reprezentanti do kolotoča Svetového pohára a pred Vianocami by mali štartovať aj v nemeckých Drážďanoch
BRATISLAVA 25. novembra - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach sa nepredstavia na úvodných tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára vo fínskej Ruke (27. - 29. 11.). Slováci sa na novú sezónu pripravujú vo švajčiarskom Davose a keďže druhé kolo SP v nórskom Lillehammeri sa pre pandémiu koronavírusu v úvode decembra konať nebude, výprava SR zvolila zotrvanie v Alpách.
"Aktuálna snehová situácia v Európe nepraje nadšencom zimných športov, a preto sú vrcholoví športovci odkázaní uskutočňovať športovú prípravu na technickom snehu," informuje oficiálny web Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Práve preto si Slováci vybrali Davos a tamojší špecializovaný areál. A tam aj vstúpia 12. a 13. decembra do kolotoča Svetového pohára, týka sa to Aleny Procházkovej a Jána Koristeka. Ako ďalej informovala SLA, pred Vianocami by sa slovenskí reprezentanti mali predstaviť aj v nemeckých Drážďanoch.

"Popri našej reprezentácii sa v Davose pripravujú aj domáci Švajčiari na čele so štvornásobným olympijským víťazom a majstrom sveta Dariom Colognom, ktorého sedem rokov trénersky viedol Slovák Ivan Hudač. Na trati vidno aj zástupcov Nemecka, Thajska, Rumunska, Lichtenštajnska, Ruska, Francúzka či Rakúska," referuje SLA na svojom webe.

25.11.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Michal Malak

Ďalšie články