Rekordérka Björgenová sa po štyridsiatke vráti, aj keď len v diaľkových behoch

Rekordérka Björgenová sa po štyridsiatke vráti, aj keď len v diaľkových behoch
Olympijská medailová rekordérka bez športového adrenalínu nemôže žiť. Jej cieľom je vyhrať legendárny Vasov beh vo Švédsku
BRATISLAVA 27. mája - Po úspešných olympijských hrách v Pjongčangu 2018 zavŕšila svoju unikátnu kariéru, ale teraz sa opäť hlási o slovo. Fenomenálna nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová je po narodení druhého dieťaťa opäť v tréningovom procese. Na sociálnych sieťach to potvrdili členovia tímu Ride Eiendom, ktorý sa angažuje v sérii maratónskych behov Ski Classics.

Znamená to, že 40-ročná Björgenová sa bude koncentrovať na diaľkové behy. Olympijská medailová rekordérka uviedla, že bez športového adrenalínu nemôže žiť. Jej cieľom je vyhrať legendárny Vasov beh vo Švédsku. Informoval o tom aj portál periodika The Times Hub.

Björgenová v kórejskom Pjongčangu získala dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily, celkový súčet pódiových umiestnení pod piatimi kruhmi zaokrúhlila na neuveriteľných 15 (bilancia: 8 - 4 - 3) a zapísala sa do histórie ako najúspešnejšia športovkyňa na ZOH. Potom sa oficiálne rozlúčila s vrcholovým behom na lyžiach a vrhla sa na materstvo.

Prvý syn sa jej narodil ešte v roku 2015, druhý prišiel na svet pred rokom. Björgenovej partnerom je niekdajší skvelý nórsky reprezentant v severskej kombinácii a dvojnásobný olympijský víťaz Fred Börre Lundberg. Spolu žijú v hlavnom meste Osle neďaleko slávneho areálu zimných športov Holmenkollen.

27.5.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články