Počas ZOH 2022 v Pekingu nebudú v bubline len ľudia, ale aj odpadky

Počas ZOH 2022 v Pekingu nebudú v bubline len ľudia, ale aj odpadky
Špeciálny pracovný tím sa bude starať o zber a zvoz odpadu na vyhradené miesto vo vnútri tzv. bubliny. Číňania si od toho sľubujú, že ešte znížia šancu na prípadné rozšírenie koronavírusu do okolitého sveta.
PEKING 16. decembra - Preventívne opatrenia namierené proti šírenie ochorenia COVID-19 počas februárových ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa nebudú týkať iba osôb. Organizátori prestížneho podujatia totiž informovali, že v uzavretom systéme tzv. bubline sa nebudú pohybovať iba účastníci ZOH, ale zotrvať v ňom musia aj všetky ich odpadky.
Číňania vo štvrtok prezradili, že špeciálny pracovný tím sa bude starať o zber a zvoz odpadu na vyhradené miesto vo vnútri celého systému. Sľubujú si od toho, že to ešte zníži šancu na prípadné rozšírenie koronavírusu do okolitého sveta. Tento odpad až po nejakom čase prevezú na ďalšie zhodnotenie.

V Číne platia mimoriadne prísne protipandemické opatrenia, počas ZOH tak hrozí účastníkovi podujatia v prípade pozitívneho testu na koronavírus karanténa až na päť týždňov. V krajine vo štvrtok potvrdili 69 nových prípadov nákazy koronavírusom mutáciou omikron, väčšinu z nich v provincii Če-ťiang na východe Číny ďaleko od dejiska hier.

16.12.2021   /   Ostatné   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články