Okrúhla 50. miestenka pre Slovensko na ZOH 2022, vo výprave bude aj tretia bežkyňa na lyžiach

Okrúhla 50. miestenka pre Slovensko na ZOH 2022, vo výprave bude aj tretia bežkyňa na lyžiach
Slovensko bude na ZOH 2022 v čínskom Pekingu reprezentovať pravdepodobne až 50 športovcov.
BRATISLAVA 19. januára - Ako informuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) v ostatných hodinách pre výpravu SR pribudla ešte jedna miestenka v behu na lyžiach. O nominácii do Pekingu bude rozhodovať výkonný výbor SOŠV a následne ju musí ešte schváliť valné zhromaždenie SOŠV, až potom športovci získajú istotu olympijského štartu.
SOŠV v stredu akceptoval ďalšiu miestenku pre krajinu v bežeckom lyžovaní. "Po otvorení druhého kola rozdeľovania miesteniek sme dostali možnosť nominovať ďalšiu bežkyňu na lyžiach, ktorú sme po konzultácii so Zväzom slovenského lyžovania (ZSL) aj využili. Vo výprave by tak malo byť päťdesiat športovcov,“ informoval športový riaditeľ SOŠV Roman Buček na webe olympic.sk.

Pôvodne Slovensko získalo v behu na lyžiach štyri olympijské miestenky, ich obsadenie v stredu ZSL navrhol kvartetom Alena Procházková, Barbora Klementová, Peter Mlynár a Ján Koristek. Podľa webu SOŠV by sa k tejto štvorici mala pridať aj účastníčka zimných olympijských hier mládeže 2020 Kristína Sivoková.

ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa uskutočnia od 4. do 20. februára.
19.1.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Fotografia - Daniel Faix

Ďalšie články