Namiesto otvorenia zjazdoviek v Jasnej sprístupnili prvú trasu pre bežkárov

Namiesto otvorenia zjazdoviek v Jasnej sprístupnili prvú trasu pre bežkárov
V Jasnej dnes podľa pôvodných plánov chceli štartovať lyžiarsku sezónu. Pôvodný zámer však kvôli lockdownu nevyšiel a tak sa stredisko venuje prioritne zasnežovaniu zjazdoviek a pravidelnej údržbe. Na svoje si však už prídu bežkári.
Okrem priaznivých podmienok na zasnežovanie je dobrou správou z Nízkych Tatier aj prírodný sneh, ktorý umožnil pripraviť prvé metre bežeckých tratí. „Využili sme 20cm nádielku snehu a upravili sme kilometrový okruh okolo nádrží Zadné vody. Upravená bežecká stopa je tak pripravená pre fanúšikov bežiek ako priestor pre individuálny šport v prírode. Tak, ako bude pribúdať sneh, budeme aj my dopĺňať pre bežkárov ďalšie trasy,“ informoval Jiří Trumpeš, riaditeľ strediska Jasná. Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku naďalej pokračuje v zasnežovaní základných línií prvých zjazdoviek tak, aby v prípade uvoľnenia podmienok bolo pripravené veľmi rýchlo zareagovať a otvoriť ich spolu s lanovkami pre verejnosť.
Bežecké trasy v Jasnej pripravuje stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov. „Náš horský región je známy nielen kvalitnými zjazdovkami, ale aj veľmi dobrými podmienkami na bežecké lyžovanie. Vidíme v ňom veľký potenciál a preto iniciujeme vznik nových tratí a dlhodobo podporujeme aj úpravu trás a novú infraštruktúru v ich okolí,“ uviedla riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.
3.12.2021   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: tmr.sk

Ďalšie články