NA čelo bežeckého úseku SLA sa postaví Martin Bajčičák, zvolili ho delegáti na členskej schôdzi

NA čelo bežeckého úseku SLA sa postaví Martin Bajčičák, zvolili ho delegáti na členskej schôdzi
Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) pokračuje v nastavenom trende reformou riadenia zvnútra.
BRATISLAVA 10. mája -  Na členskej chôdzi druhého najväčšieho úseku SLA v Látkach sa novým predsedom bežeckého úseku stal bývalý úspešný reprezentant Martin Bajčičák a novým členom predsedníctva Roman Gajdošovci.

Členovia BÚ boli informovaní aj o pokračovaní projektu NLC Nordic, tiež o organizovaní Svetového pohára na kolieskových lyžiach a jeho financovaní. Členské schôdze ďalších úsekov sa budú postupne konať v rámci tejto organizácie. Nový šéf bežeckého úseku SLA, 44-ročný Bajčičák, počas úspešnej reprezentačnej kariéry vyhral jedny preteky Svetového pohára a celkovo trikrát stál na pódiu pre troch najlepších. Na majstrovstvách sveta si pripísal jedno štvrté, jedno šieste a dve desiate miesta.

"Skutočnosť, že Martin Bajčičák nielen doplnil vedenie BÚ SLA, ale ujal sa aj vedenia bežeckého úseku, je dobrým znamením pre všetkých bežcov nášho hnutia. Odstupujúci predseda Michal Malák sa plánuje plnohodnotne venovať svojej funkcii športového riaditeľa. V kreatívno-bojovej atmosfére sa delegáti venovali aj prebiehajúcej športovo-politickej situácii. Dúfam, že sa nám teraz podarí naštartovať činnosť úsekov tak, ako sme to dlhé roky plánovali," povedal Ivan Ivanič, prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie.
V súčasnej neprehľadnej situácii, keď SLA bojuje so Zväzom slovenského lyžovania o právo reprezentovať lyžiarsku rodinu na Slovensku, bude podľa Ivaniča dôležité poznať odpoveď na otázku, ako štát plánuje zabezpečiť prípravu bežcov na lyžiach aj na medzinárodnej úrovni a tiež talentovanej mládeže. "Ani mesiace finančných suchôt nedotlačili drvivú väčšinu športovcov k odchodu zo SLA, čo je znamenie, že nášmu reformnému plánu, ktorý sme začali už v minulom roku, veria. Sami sa na ňom budú podieľať, za čo im vopred ďakujem. V prípade, že by sa odídení športovci, fyzické osoby, ktoré sú aktívni pretekári, rozhodli pre návrat do SLA, môžu požiadať o prijatie na Konferencii SLA. Budeme maximálne ústretoví,“ dodal Ivanič.

Na nedávnom valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) jeho delegáti nevyjadrili podporu Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) v snahe o členstvo v Medzinárodnej lyžiarskej federácii (FIS). Znamená to, že ZSL sa zatiaľ nestane organizáciou zodpovednou za lyžovanie na Slovensku. Prijatie do štruktúr FIS by umožnilo ZSL stať sa národným športovým zväzom. Tento proces sa teraz minimálne oddialil.

Spory v Slovenskej lyžiarskej asociácii medzi jej vedením a množstvom členov najmä z radov zjazdárskeho úseku sa vlani rezort školstva rozhodol riešiť podporou konkurenčného ZSL. Odobral SLA štatút národného športového zväzu, pričom prihlasovanie pretekárov na medzinárodné podujatia dočasne prevzal SOŠV.

10.5.2021   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články