Kojšovská hoľa ponúka okrem zimnej turistiky a sánkovania aj upravované bežkárske trate

Kojšovská hoľa ponúka okrem zimnej turistiky a sánkovania aj upravované bežkárske trate
Ten premáva počas víkendových a prázdninových dní z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť.
KOŠICE 29. januára – Vďaka iniciatíve Košického samosprávneho kraja (KSK), Košice Región Turizmus (KRT) a aktívnych bežkárov z Kojšovka – bežkárske trate začal premávať Skibus na Kojšovskú hoľu. Vypravovaný bude pravidelne počas víkendových a prázdninových dní až do konca marca. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Lokalita Kojšovskej hole, ktorá je od Košíc vzdialená približne 30 kilometrov, je u návštevníkov opäť čoraz obľúbenejšia a záujmu sa teší aj v aktuálnom zimnom období. Je tomu tak najmä vďaka upravovaným bežkárskym tratiam a možnostiam zimnej turistiky. „Aj v súvislosti s narastajúcou popularitou bežkovania počas zimného obdobia sme radi, že môžeme bežkárom, ale aj ostatným návštevníkom Kojšovskej hole priniesť nový atraktívny spôsob prepravy vo forme Skibusu. Ten premáva počas víkendových a prázdninových dní z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
Cestujúci si môžu lístok zakúpiť na konkrétny čas online prostredníctvom webovej stránky www.vylet.kosiceregion.sk, v regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 alebo osobne u sprievodcu Skibusu. Jednosmerný lístok je spoplatnený sumou vo výške dve eura. Súčasťou Skibusu je aj prívesný vozík, ktorý slúži na bezpečné umiestnenie lyží a saní. Kojšovská hoľa ponúka okrem možnosti nenáročnej zimnej turistiky a sánkovania aj upravované bežkárske trate. Ako uvádza aktívna bežkárka a dobrovoľníčka z Kojšovka – bežkárske trate Radka Kovaľ Mazáková, „v prípade priaznivých snehových podmienok, bežkárske trate pravidelne upravujeme a návštevníci tak majú možnosť zvoliť si na základe svojich preferencií a fyzických zdatností niektorý z troch certifikovaných okruhov v dĺžke 2, 3 alebo 5 kilometrov.“

„Na Kojšovskú hoľu sme počas minulého leta úspešne vypravovali Cyklobus, ktorý si verejnosť hneď v prvej sezóne obľúbila. Teraz naň nadväzujeme Skibusom, ktorý z Kojšovskej hole urobí dostupnú destináciu aj v zime na krátky výlet z mesta do prírody. Sme vďační za spoluprácu všetkým subjektom, ktorí umožnili realizáciu Skibusu. Vážime si hodnotné partnerstvá tohto druhu, pretože návštevníkom spríjemňujú pobyt v kraji, prinášajú doň nové zážitky a robia ich ešte viac dostupnými pre každého záujemcu,“ dodala výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.
29.1.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články