Juniorka Michaličková zlatá na ME v zimnom triatlone, Bičanová so striebrom

Mladé Slovenky dominovali v juniorskej kategórii
CHEILE GRADISTEI 23. februára - Slovenská reprezentantka Zuzana Michaličková získala zlatú medailu v juniorskej kategórii na majstrovstvách Európy v zimnom triatlone v rumunskom stredisku Cheile Gradistei. Druhú priečku medzi juniorkami obsadila jej krajanka Margaréta Bičanová. Aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia neboli ďaleko od cenných kovov. Mário Košút finišoval na piatej pozícii v kategórii mužov do 23 rokov a o štvrté miesto ho pripravila až vzájomná kolízia so súperom v závere trate. V rovnakej vekovej kategórii medzi ženami bola Lýdia Drahovská štvrtá.
Michaličková po striebre na nedávnom svetovom šampionáte v talianskom Asiagu tentoraz nedala konkurentkám šancu. Na štart v kategórii junioriek sa však postavili iba tri dievčatá, keďže dve domáce Rumunky sa napokon nepredstavili. Mladá slovenská reprezentantka položila základ svojho úspechu najrýchlejším behom a v nasledujúcich dvoch úsekoch si postrážila bezpečný náskok. Ďalšia zo Sloveniek Bičanová finišovala druhá s mankom 3:28 min. Tretia skončila Ruska Jekaterina Karpovová.

Lýdia Drahovská súťažila v kategórii žien do 23 rokov, kde si rozdelili všetky medaily ruské zástupkyne. Zo zlata sa tešila Daria Rogozinová. Slovenská pretekárka skončila štvrtá, ale od cenného kovu ju delilo takmer desať minút. Medzi mužmi v rovnakej vekovej kategórii triumfoval Talian Alessandro Saravalle, ktorý uspel pred trojicou Rusov. Mário Košút bol piaty s dvanásťsekundovým mankom na štvrtého Kirilla Tarakanova. Na medailovú pozíciu stratil vyše troch minút.

Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone - Cheile Gradistei (Rum.) - výsledky:

Muži do 23 rokov: 1. Alessandro Saravalle (Tal.) 1:04:49 h, 2. Jevgenij Jevgrafov +52 s, 3. Ivan Zalavcev (obaja Rus.) +1:38 min,... 5. Mário Košút (SR) +4:41Ženy do 23 rokov: 1. Daria Rogozinová 1:10:14 h, 2. Svetlana Sokolovová +2:07 min, 3. Nadežda Belkinová (všetky Rus.) +3:43, 4. Lýdia Drahovská (SR) +13:21 Juniorky: 1. Zuzana Michaličková 1:19:01 h, 2. Margaréta Bičanová (obe SR) +3:28 min, 3. Jekaterina Karpovová (Rus.) +9:51

23.2.2019 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Jurašek/triathlon.sk