Dvojnásobný olympijský šampión Northug má opäť problémy so zákonom

Dvojnásobný olympijský šampión Northug má opäť problémy so zákonom
Dvojnásobný olympijský šampión v behu na lyžiach Nór Petter Northug sa priznal k držaniu kokaínu, prekročeniu rýchlosti za volantom a jazdu pod vplyvom omamných látok.
OSLO 17. augusta -  Trinásťnásobný svetový šampión, ktorý ukončil kariéru v roku 2018, má na svojom konte dovedna štyri olympijské medaily.

"Urobil som obrovskú chybu," napísal 34-ročný Northug na Facebooku a pokračoval: "Šoféroval som príliš rýchlo, musel som tiež ísť do nemocnice na krvný test. Navyše, polícia v mojom dome našla malé množstvo drog. Bol to kokaín." Polícia Norhuga zastavila za prekročenie povolenej rýchlosti, neskôr prehľadala jeho dom.

Podľa tlačovej agentúry NTB na úseku s povolenou rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu viedol automobil rýchlosťou 168 km/h, navyše bol pod vplyvom nešpecifikovanej omamnej látky, prokurátor ho v pondelok obvinil aj z držania narkotík. V prípade Northuga zatiaľ nebol stanovený termín pojednávania.

"Som zúfalý a bojím sa toho, čo prinesie budúcnosť. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som sklamal, opäť. Uvedomujem si, že ma čaká súd. Pred ním prijmem zodpovednosť za všetko, čo som urobil," napísal niekdajší elitný športovec.

Už v minulosti mal Northug problémy so zákonom, keď v roku 2014 šoféroval opitý, havaroval a z miesta nehody ušiel. Jeho spolujazdec vtedy utrpel zlomeninu kľúčnej kosti.

18.8.2020   /   Ostatné   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články