Dvojnásobný olympijský šampión Northug dostal sedem mesiacov za mrežami

Dvojnásobný olympijský šampión Northug dostal sedem mesiacov za mrežami
BRATISLAVA 21. decembra - Sedem mesiacov za mrežami vymeral súd v nórskom Osle dvojnásobnému olympijskému šampiónovi v behu na lyžiach Petterovi Northugovi. Ten sa ešte v lete priznal k držaniu kokaínu, prekročeniu rýchlosti za volantom a jazdu pod vplyvom omamných látok. To všetko v ruke s mobilným telefónom. Informácie priniesol web nrk.no.
Už v minulosti mal Northug problémy so zákonom, keď v roku 2014 šoféroval opitý, havaroval a z miesta nehody ušiel. Jeho spolujazdec vtedy utrpel zlomeninu kľúčnej kosti. "Urobil som obrovskú chybu. Šoféroval som príliš rýchlo, musel som tiež ísť do nemocnice na krvný test. Navyše, polícia v mojom dome našla malé množstvo drog. Bol to kokaín," kajal sa Northug ešte v auguste. Polícia ho vtedy zastavila za prekročenie povolenej rýchlosti, neskôr prehľadala jeho dom.
"Som zúfalý a bojím sa toho, čo prinesie budúcnosť. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som sklamal, opäť. Uvedomujem si, že ma čaká súd. Pred ním prijmem zodpovednosť za všetko, čo som urobil," napísal niekdajší elitný športovec na facebooku v auguste 2020. Northug na úseku s povolenou rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu viedol automobil rýchlosťou 168 km/h, navyše bol pod vplyvom omamnej látky a prokurátor ho obvinil aj z držania narkotík.

Petter Northug sa kajal aj pred sudcom, ktorý mu po vypočutí vymeral trest odňatia slobody na sedem mesiacov. Navyše mu udelil doživotný zákaz viesť motorové vozidlo. Po piatich rokoch môže požiadať o prehodnotenie trestu spojeného s odňatím vodičského oprávnenia. Trinásťnásobný svetový šampión, ktorý ukončil kariéru v roku 2018, má na svojom konte dovedna štyri olympijské medaily.

Northug sa po vynesení verdiktu a krátkej debate s obhajcom rozhodol prijať trest a nevyužiť právo na odvolanie. Rovnako sa rozhodla aj žalujúca strana, rozsudok je teda už právoplatný.

21.12.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články