Bežkárske trate v Osrblí budú otvorené aj pre verejnosť

Bežkárske trate v Osrblí budú otvorené aj pre verejnosť
Organizátori pripravujú aj špeciálny skibus z Banskej Bystrice a lyžiarske kurzy.
BANSKÁ BYSTRICA 10. decembra – Národné biatlonové centrum (NBC) v Osrblí v okrese Brezno bude od tejto zimnej sezóny otvorené aj pre verejnosť. Informuje o tom Rozvojová agentúra BBSK s tým, že ide o výsledok spolupráce s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK). Návštevníci si od soboty 12. decembra budú môcť zašportovať na trojkilometrovom umelo zasneženom okruhu s profesionálne upravenými traťami.

„Národné biatlonové centrum v Osrblí je primárne určené pre športovú prípravu členov biatlonových klubov a veľmi nás teší, že sa nám aj vďaka investícii BBSK podarilo zasnežiť okruh na štadióne rekordne skoro a športovci môžu areál využívať už od konca novembra. Najmä teraz, keď je cestovanie za snehom do zahraničia obmedzené, je táto možnosť veľmi vítaná a športovci už naplno trénujú,“ uviedol prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár.
Verejnosť je v NBC vítaná, je však potrebné dodržiavať prevádzkový poriadok a rešpektovať pravidlá a obmedzenia. „Počas konania športových súťaží nie je možné pustiť na trate verejnosť, ale snažíme sa, aby mimo športových podujatí našla verejnosť v Osrblí kvalitné športové vyžitie, služby aj zážitky,“ doplnil prezident.

Vďaka spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus je v príprave aj špeciálny skibus z Banskej Bystrice a lyžiarske kurzy. Je možné, že na nich odovzdajú svoje know-how aj populárne osobnosti biatlonu ako Pavol Hurajt, Marek Matiaško alebo dokonca Nasťa Kuzminová. Pilotná sezóna 2020/2021 je pre návštevníkov zdarma, ale bežkári môžu podporiť upravovanie tratí v Banskobystrickom kraji dobrovoľným príspevkom, prípadne kúpou tematickej funkčnej čelenky. Aktuálne informácie aj kalendár termínov pre verejnosť budú zverejňované na www.biathlon.sk/nbc-osrblie a na facebookovom profile NBC Osrblie.

Spolupráca BBSK a SZB sa začala v roku 2018 pri Majstrovstvách sveta juniorov v biatlone, keď sa Rozvojová agentúra BBSK, n.o. aktívne zapojila do organizácie podujatia vytvorením atraktívnej diváckej fanzóny, ktorú navštívilo za päť dní takmer 20-tisíc ľudí. Kraj zároveň zabezpečil pre stredisko mobilnú prečerpávaciu stanicu s dvoma novými snežnými delami. Táto investícia pomohla vytvoriť perfektné podmienky pre svetové podujatia a prispela k získaniu najvyššej A-licencie. Areál NBC má tak možnosť uchádzať sa o organizáciu najvýznamnejších medzinárodných IBU podujatí - svetových pohárov a majstrovstiev sveta už od roku 2023.

10.12.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články