Auto

Testy

Skladové vozidlá: cenovo dostupnejšia voľba s vysokou kvalitou

Skladové vozidlá: cenovo dostupnejšia voľba s vysokou kvalitou
Predvádzacie a skladové vozidlá - večný svár konečných spotrebiteľov áut. Najradšej by sme mali všetko rýchlo (ideálne hneď), kvalitne a lacno (ideálne zadarmo)! Na jednej strane láka ľudí lepšia cena v porovnaní s úplne novým autom, na druhej strane majú obavy z toho, že ich potenciálne budúce vozidlo môže byť pokazené či dokonca úplne zničené. Skladové vozidlá majú však viac výhod, ako len nižšiu cenu. Obavy preto môžete pokojne posadiť do vášho starého auta a poslať ich spolu na výlet tak, aby sa už nikdy nevrátili.
Vozidlo máte k dispozícii takmer ihneď

Večer si poprezerať aktuálnu ponuku skladových vozidiel na webe predajcu a na druhý deň sa už viesť domov v novom vozidle. Znie to ako pekná rozprávka v štáte plnom byrokracie, no nie je to nereálne. Ak sa na to pozrieme logicky, skladové vozidlá sa nazývajú skladové práve preto, že sa nachádzajú na sklade predajcov. Okrem vyplnenia potrebných papierov a zmlúv tak môžete mať auto svojich snov prakticky takmer ihneď.
Nebojte sa kvality

Predstavte si situáciu, v ktorej vám vaš známy bude hovoriť o aute z predajne, ktoré sa mu pokazilo, prípadne malo inú chybu. Celú vinu zvalí samozrejme na predajcu, čím vo vás vyvolá podobné negatívne reakcie, v horšom prípade vo vás zakorení začiatok averzie voči danej značke. Na druhej strane prehodíte pár slov aj o spoľahlivom aute, na čo však hneď po príchode domov zabudnete.

Ľudská myseľ je jednoducho nastavená tak, aby si skôr všimla a zaregistrovala zlé správy v porovnaní s pozitívnymi skúsenosťami. Samozrejme, negatívnymi reakciami sa okoliu aj častejšie zveríme, preto sa aj na fórach zväčša stretneme práve s tými horšími skúsenosťami.

Zdroj: flickr.com

Vada na aute ale nemusí byť spôsobená tým, že ste sa rozhodli pre skladové vozidlo. Tie sú totižto takmer vždy v úplne rovnakej kvalite ako tie najnovšie. Žiadne okopané sedačky, potrhané poťahy, vydraté spojky ani odchádzajúci motor. Zbavte sa svojich predsudkov a sľúbte si, že sa nabudúce ostatným zveríte aj s niečím pozitívnym.

Využite testovaciu jazdu

Testovaciu jazdu máte pri záujme o kúpu vozidla zdarma, preto by ste nemali váhať, ale naopak, mali by ste využiť svoje možnosti. Môžete sa z nej o aute dozvedieť predsa najviac, ako z informácii na internete. Technický stav vozidla, ale aj vlastné subjektívne pocity z jazdy. Nie je predsa nad osobnú skúsenosť!

Zdroj: pixabay.com

Dôvodov, prečo ľudia nechcú absolvovať testovaciu jazdu môže byť niekoľko. Najčastejšími sú pravdepodobne obavy, že na nich predajca potom bude tlačiť a neúprosne ich presviedčať. Aj keď je v záujme zamestnancov auto predať, nebojte sa, žiadny z nich vám pištoľ pri hlave držať nebude, a keď to tak budete cítiť, pokojne auto odmietnite. Ďalším dôvodom môže byť zložitosť prihlásenia, pri ktorej budete musieť vyplniť niekoľko neprehľadných alebo nejasných formulárov. Stráviť pár chvíľ nad vypĺňaním papierov vám však môže pomôcť správne sa rozhodnúť.
26.6.2019   /   Auto-moto   /   Autor: PR   /    Foto: maxpixel.net

Fotogaléria

Ďalšie články