Auto

Testy

Nový Land Rover Discovery Sport: Viac emócií, vyššia hospodárnosť

Nový Land Rover Discovery Sport: Viac emócií, vyššia hospodárnosť
Land Rover Discovery Sport Dynamic pôsobí vďaka dynamickému náboju doslova elektrizujúco.
Land Rover Discovery Sport vo verzii Dynamic rozširuje modelovú ponuku a zároveň zvyšuje sexepíl vozidla. Základný dizajn totiž okoreňuje vzrušujúcou červenou farbou a lesklými čiernymi prvkami vo farbe Narvik Black. Za všetky spomeňme nápisy Discovery na kapote a piatych dverách, či lem masky chladiča. Športový charakter zovňajšku dotvárajú tvarované prahy dvier vo farbe karosérie a zlatým klincom sú špecifické 19- alebo 20-palcové disky kolies. Naopak, v tmavom interiéri sú zasa páčky radenia pod volantom, lemy stredového panela a tiež dekoračné krúžky na voliči automatickej prevodovky vo farbe karosérie. Červenú farbu karosérie nesú aj nite prešívania sedadiel a ďalších prvkov.Viac „sily“ v teréne

Hoci Discovery Sport naoko pôsobí ako trendové mestské SUV, v skutočnosti je pravým bojovníkom v teréne. Aby toho nebolo málo, pre modelový rok 2016 v jeho zbroji pribudol systém All Terrain Progress Control (ATPC). Ide o off-roadový tempomat, ktorý riadi prácu motora, prevodovky, pohonu všetkých štyroch kolies aj elektronických podporných systémov tak, aby sa vodič mohol naplno sústrediť na vedenie vozidla v správnej stope. Stačí si v rozsahu 2 až 30 km/h nastaviť zvolenú rýchlosť a potom sa už iba sústrediť na správne točenie volantom. O všetko ostatné sa postará elektronika. S pomocou tohto pokročilého elektronického systému zvládne náročný terén aj menej skúsený vodič. Súčasťou ATPC je asistent rozjazdu na problematických povrchoch ako je ľad, sneh, mokrá tráva, klzké blato atď. Systém ureguluje výkon motora a činnosť pohonu AWD tak, aby sa auto pohlo z miesta aj v najnáročnejších podmienkach.
Dvere, otvorte sa!

Pre ľudí, ktorí majú večne plné ruky je užitočným pomocníkom automatické otváranie piatych dverí kopnutím popod zadný nárazník. Vďaka tejto novinke už nikdy nebudete musieť pokladať svoje veci na zem, aby ste otvorili kufor vášho Land Roveru.


S najnižšou spotrebou


Legislatíva čoraz intenzívnejšie tlačí na výrobcov, aby znižovali tvorbu CO2 svojich modelov a zákazníci chcú zároveň čoraz úspornejšie autá. Obzvlášť firmy kladú dôraz na prevádzkové náklady. Land Rover reaguje na túto situáciu modelmi E-Capability, ktoré sú optimalizované s dôrazom na dosiahnutie čo najnižšej spotreby paliva. Discovery Sport E-Capability s dvojlitrovým vznetovým motorom eD4 dokáže jazdiť za 4,7 l/100 km. Preto je ideálny pre flotilových a firemných zákazníkov, ale aj pre triezvo uvažujúcich šporovlivých ľudí.
Pridajte sa k nám na sociálnej sieti.
30.5.2016   /   Testy automobilov   /   Autor: lh   /    Foto: landrover

Fotogaléria

Ďalšie články