TRIATLON: V Košiciach triumfy Gajdošovej a Čecha Čelůstku

Prvý ročník Ness City Triathlonu

KOŠICE 26. júna - Prvý ročník Ness City Triathlonu v Košiciach sa v hlavných kategóriách skončil triumfami Čecha Jana Čelůstku a Slovenky Romany Gajdošovej. Majster Európy v cross triatlone z roku 2013 Čelůstka zvíťazil na trati so šprintérskymi objemami /0,75 km plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh/ s vyše 4-minútovým náskokom pred Slovákom Vladimírom Sopkom. Tretí skončil ďalší slovenský triatlonista Ján Pavlík.

Medzi ženami triumfovala domáca Košičanka Romana Gajdošová. Najlepšia slovenská triatlonistka ostatných dvoch rokov nemala na trati v centre Košíc konkurenciu a dosiahla víťazný čas 1:02:18 h. Zuzanu Malachovskú na druhom mieste zdolala o priepastných 9:17,4 a v spoločnom poradí s mužmi skončila tretia. Čoskoro 22-ročná Gajdošová len pred niekoľkými dňami na ME v bulharskom Burgase obsadila 8. miesto, čo je najlepšie umiestnenie slovenskej reprezentantky v tejto vekovej kategórii v histórii.

Premiéra Ness City Triathlonu v Košiciach sa odohrala v sobotu popoludní po 15.00 h. Plaveckú časť pretekári absolvovali v bazéne Mestskej plavárne, cyklistická časť viedla ulicami Rumanova, Thurzova, Staničné námestie, Štefánikova, Masarykova a Svätoplukova. Bežalo sa centrom Košíc a v okolí mestského parku. V cieli sa objavilo 153 triatlonistov, na štarte ich bolo 160 zo 6 krajín.

Výsledky (0,75 km plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh): MUŽI 1. Jan Čelůstka (ČR) 55:16,5 min, 2. Vladimír Sopko 59:22,6, 3. Ján Pavlík (obaja SR) 1:03:00,3 ŽENY 1. Romana Gajdošová 1:02:18,1 h, 2. Zuzana Malachovská 1:11:35,5,, 3. Lucia Linkeschová (všetky SR) 1:13:20,8