TRIATLON-MS: Tituly do 23 rokov pre Novozélanďana Reida a Američanku Knibbovú, cez víkend v hre aj Gajdošová a Varga

Majstrovstvá sveta v triatlone v kategórii do 23 rokov v Gold Coaste (Aus.)
Američanka Taylor Knibbová sa v austrálskom Gold Coaste stali majstrami sveta v triatlone v kategórii do 23 rokov. Súťažilo sa na tratiach s olympijskými objemami 1,5 km plávanie + 38 km cyklistka + 10 km beh.

Tayler Reid zvíťazil s náskokom 12 sekúnd pred Britom Samuelom Dickinsonom, o ďalších 11 sekúnd zaostal bronzový Maďar Bence Bicsák. V ženskej časti Knibbová dosiahla suverénny triumf, v cieli bežeckej časti bola o 1:35 min skôr ako Francúzka Cassandre Beaugrandová. Bronz si vybojovala Talianka Angelica Olmová. V štartovnom poli aj vo výsledkoch neboli slovenskí reprezentanti.

"Desať rokov som sníval o tom, že sa stanem svetovým šampiónom. Teraz to konečne vyšlo, lebo som sa cítil dobre av závere dal do toho všetko. Pomáhala mi aj prítomnosť rodiny pri trati," uviedol 21-ročný Tayler Reid podľa webu triathlon.org. Dvadsaťročná Knibbová nadviazala na svoj triumf spred roka z Rotterdamu, tam však zvíťazila v juniorskej kategórii. "Stále tomu nemôžem uveriť. Snažila som sa rozumne si rozložiť sily, môj tréner pripravil plán ako ísť proti vetru a nestratiť rýchlosť. Sezóna bola dlhá, ale som rada, že ju končím najlepším možným spôsobom," hodnotila Knibbová.

Hlavné kategórie žien a mužov sa v rámci Veľkého finále v Gold Coast uskutočnia počas víkendu aj so slovenskou účasťou. Romana Gajdošová sa predstaví v ženskej časti pretekov elite v sobotu so začiatkom o 7.06 h SELČ, muži s Richardom Vargom prídu na rad v nedeľu o 7.06 h SELČ. Zatiaľ čo pre Gajdošovú to bude premiéra vo Veľkom finále Svetovej série, skúsený Varga absolvuje už šieste takéto vyvrcholenie sezóny v rámci WTS. Vlani v Rotterdame finišoval na 19. mieste, zatiaľ najvyššie skončil v roku 2012 v Aucklande na 16. priečke.

Veľké finále MS v triatlone - Gold Coast (Aus.) - výsledky:

Muži do 23 rokov /1,5 km plávanie + 38 km cyklistka + 10 km beh/: 1. Tayler Reid (N. Zél.) 1:44:08 min, 2. Samuel Dickinson (V. Brit.) 1:44:20, 3. Bence Bicsák (Maď.) 1:44:31
Ženy do 23 rokov /1,5 km + 38 km + 10 km/: 1. Taylor Knibbová (USA) 1:53:47 h, 2. Cassandre Beaugrandová (Fr.) 1:55:22, 3. Angelica Olmová (Tal.) 1:56:39

14.9.2018   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock