ČSOB Bratislava Marathon: Na aký čas bežať?

ČSOB Bratislava Marathon: Na aký čas bežať?
Už to vypuklo, opäť nastal čas pretekov. A vy určite intenzívne premýšľate o tom, aký čas by ste chceli mať na bratislavskom maratóne, prípadne polmaratóne.
Máte celý rad možností:
Oficiálny čas

Je odporúčaný vo všetkých brožúrach. Keďže sa však beží v Bratislave, musel by vám ho osobne prísť oznámiť primátor ako oficiálny predstaviteľ hlavného mesta. A o tom silne pochybujem - takže na neho zabudnite.

Čistý čas

Ten by som naopak vrelo odporučil. Začína prebehnutím štartovej brány a končí v okamihu, keď sa bežec začne potiť (čím prestane byť čistým). Tento variant dáva obrovskú šancu k víťazstvu začínajúcich hobíkov nad Afričanmi, lebo tí sa spotia až ku koncu pretekov.

Relatívny čas

Nie je viazaný na žiadnu objektívnu časomieru, ale na naše subjektívne prežívanie. Všetci to dobre poznáme, a nielen z behania: čo sa mi páči a baví ma, mi hrozne rýchlo utečie (a naopak). Vzhľadom k diváckej atmosfére a atrakciám pri trati preto tipujem, že váš relatívny maratónsky, respektíve polmaratónsky čas bude veľmi rýchly!

Traťový čas

Je výsledným súčtom všetkých časových úsekov, počas ktorých je pretekár na trati. Nezahŕňa prestávky na desiatu, na fotenie, na toaletu, či na pokec so známymi, ktorí prebiehajú mimo trať.

Vlastnoručný čas

Otázne je ako budú tie čipy opäť fungovať. Takže jedinou istotou bude čas, ktorý ukážu naše vlastné hodinky alebo stopky. Pomoc: kúpte si u Vietnamca tie najlacnejšie, spravidla idú pomalšie.

Reálny čas

Čiže skutočný. Lenže ako upozornil už kresťanský filozof Aurelius Augustinus, na čase nič reálneho nie je. Nemožno si na neho siahnuť, nie je ho vidieť, počuť, ani cítiť. Je proste nezachytiteľný, neskutočný... a preto radšej premýšľajte s Augustínom o podstate času a na tie čísla vo výsledkoch sa vykašlite!

30.3.2018   /   Ostatné   /   Autor: Milan Kutek   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články