Challenge v Prahe vyhrali Češka Kahlefeldt Vodičková a Nemec Angert. Čorbová desiata

Praha, 27. júla - Češka Radka Kahlefeldt Vodičková a Nemec Florian Angert vyhrali tretí ročník Challenge Praha, najväčší triatlonový pretek na území ČR (1,9 km plávanie, 90 km cyklistika, 21,1 km beh.)
Štart v Prahe plánovala Radka Kahlefeldt Vodičková už v prvom ročníku, pred dvoma rokmi ho ale krátko pred pretekmi musela zrušiť - kvôli tehotenstvu. Po narodení dcéry Ruby, ktorú má s austrálskym triatlonistom Bradom Kahlefeldtom, sa najlepšia česká triatlonistka vrátila do seriálu Challenge vo výbornej forme. Tento rok skončila druhá na júnových majstrovstvách sveta tejto série v Šamoríne a v Prahe nastupovala v úlohe jednej z favoritiek. Od začiatku pretekov súperila s Lisou Nordénovou, striebornou olympijskou medailistkou z Londýna 2012. Po plaveckej časti vybiehala za Švédkou na druhom mieste a spoločne sa v cyklistickom úseku výrazne odpútali od zvyšku poľa. V nej excelovala švédska triatlonistka, ktorá získala na Kahlefeldt Vodičkovú viac ako trojminútový náskok. O víťazke sa rozhodlo v záverečnom behu, ktorý zvládla suverénne domáca reprezentantka - náskok Švédky zmazala už v druhom kole a pre víťazstvo si dobehla v čase 4:22:13 hod, s náskokom necelých dvoch minút pred Nordénovou (4:24:11 hod).
,,Toto víťazstvo pre mňa znamená veľa, som rada, že to vyšlo. Lisa sa v cyklistike snaží kvalifikovať na olympiádu, takže bola v tejto časti ohromne silná. Môj cieľ bolo držať s ňou krok čo najdlhšie a potom zabojovať v bežeckom úseku. Diváci ma tlačili dopredu, bolo to úžasné. Posledné tri kilometre som už tušila, že to mám vo vrecku, a začala som si to naozaj užívať, "povedala v cieli Kahlefeldt Vodičková. ,,Ešte keď som nemala dcéru, tak som sa v cieli vždy tešila na jedlo a teraz sa teším na ňu. Ale musím ju ešte znova poriadne objať, pretože som teraz nemala silu ju udržať, "dodala s úsmevom víťazka.
,,Posledné tréningy som absolvovala v chladnejšom počasí, takže toto bol pre mňa trochu šok. Najviac som si užila cyklistickú časť, snažila som sa sústrediť sama na seba. Radka je naozaj výborná bežkyňa a som šťastná, že sa jej podarilo vyhrať na domácej pôde. Dúfam, že prídem do Prahy aj budúci rok a pokúsim sa zvíťaziť, "povedala Nordénová.

Tretia skončila v sobotňajšom preteku Rakúšanka Eva Wuttiová (4:31:35 hod). ,,Verila som v pódium a s výsledkom som preto naozaj spokojná. Myslím, že pre fanúšikov to musel byť skvelý zážitok vidieť celú plaveckú časť. Preteky som si užila, "zhodnotila Wuttiová.

Preteky mužov mali prekvapivého víťaza - nástrahy trate najlepšie zvládol Florian Angert v čase 3:54:49 hod. Dvadsaťsedemročný Nemec sa zo štvrtej priečky po plaveckej časti dostal na bicykli do vedenia, ktoré v bežeckej časti navýšil, a v Prahe si na konto pripísal prvý tohtoročný triumf v rámci seriálu Challenge. ,,S tohtoročnou sezónou som zatiaľ veľmi spokojný, raz som bol druhý a potom štvrtý a piaty, čo bolo dobré, ale víťazstvo mi chýbalo. Dal som všetko do cyklistickej časti, to bola moja taktika. Potom som chcel náskok uhájiť v behu, čo sa mi podarilo. Nikdy som preteky priamo v centre mesta neabsolvoval, užil som si hlavne peknú bežeckú časť s pamiatkami - to bolo naozaj krásne, "pochvaľoval si víťaz tretieho ročníka.

Druhý skončil tradičný účastník pražského triatlonu a aktuálne líder tohtoročného poradia seriálu Challenge Pieter Heemeryck z Belgicka (3:57:36 hod), tretí majster sveta v dlhom triatlone Španiel Pablo Dapena Gonzalez (3:59:04 hod). ,,Dnes som sa necítil úplne najlepšie, preto druhé miesto vnímam pozitívne. Florian bol dnes najsilnejší. Na top úrovni rozhodujú detaily, "priznal Heemeryck. ,,Som tu už tretíkrát, v predchádzajúcich rokoch som získal zlato a bronz, dnes to bolo striebro, takže som si skompletizoval zbierku. Budúci rok sa musím vrátiť a začať znovu s prvým miestom, "usmieval sa Belgičan.

Najlepším z českých pretekárov bol v cieli deviaty Tomáš Renč v čase 4:08:48 hod. ,,Je to o stupienok lepšie ako vlani, čo ma teší. Bol to pre mňa dôležitý tréning pred Ironman vo Švédsku, kde sa budem snažiť kvalifikovať na Havaj medzi profesionálmi. Zakaždým sa do Prahy teším, vždy tu chcem uspieť a ukázať sa domácemu publiku. Rezervy boli veľké, žiadna kríza ale neprišla a naopak som mal dosť síl, aby som zvládol aj dlhšie preteky - tie polovičky už sú pre mňa krátke, "povedal s úsmevom Renč.

Na štart Challenge Praha sa postavilo v štyroch kategóriách celkovo 1360 triatlonistov zo 47 krajín.

VÝSLEDKY

FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE

Muži – celkové poradie: 1. Florian Angert (GER) 3:54:49,7, 2. Pieter Heemeryck (BEL) 3:57:36,4, 3. Pablo Dapena (ESP) 3:59:04,2, 4. Frederic Funk (GER) 3:59:04,2, 5. Thomas Steger (AUT) 4:01:25,4, 6. Bradley Weiss (RSA) 4:03:31,1, 7. Michael Weiss (AUT) 4:05:34,9, 8. Thomas Davis (GBR) 4:06:45,3, 9. Tomáš Řenč (CZE) 4:08:48,6, 10. Marcin Lawicki (POL) 4:11:26,3, … 11. Petr Soukup (CZE) 4:12:34,8. Ženy – celkové poradie: 1. Radka Kahlefeldtová Vodičková (CZE) 4:22:13,5, 2. Lisa Nordenová (SWE) 4:24:11,2, 3. Eva Wuttiová (AUT) 4:31:35,9, 4. Lisa Robertsová (USA) 4:34:27,1, 5. Elena Illeditschová (GER) 4:36:36,0, 6. KAtrien Verstiuyftová (BEL) 4:37:04,1, 7. Simona Křivánková (CZE) 4:41:49,6, 8. Joanna Ryterová (SUI) 4:42:50,8, 9. Kate Bevilaquaová (AUST) 4:47:01,8, 10. Nikola Čorbová (SVK) 4:51:37,5.

TRY-ATHLON Muži – celkové poradie: 1. Tomáš Pivrnec (CZE) 0:51:04,7, 2. Marcin Tomczak (POL) 0:51:20,0, 3. Jakub Kubinski (POL) 0:52:11,8. Ženy – celkové poradie: 1. Claudia Maiová (GER), 0:54:17,0, 2. Kaat Van Eyndeová (BEL) 0:56:17,3, 3. Julie Balcarová (CZE) 0:57:24,8.

ŠTAFETY Celkové poradie: 1. FORD ONE (Aišman, Nežerka, Csirik), 3:59:51,0, 2. CSG TRITEAM (Landsmann, Vlášek, Marčík), 4:08:37,2, 3. HERE TO WIN (Kočař, Ospalý, Slatinský), 4:14:35,6.
27.7.2019 / Ostatné / Autor: br /  Foto: Challenge Praha